„Jednoznačně jsme měli uhrát lepší výsledek, výpadkem na začátku druhé půle jsme se o něj ale připravili," posteskl si trenér František Ondrůšek.

Pelhřimov – Uherský Brod 1:1 (0:1)

Hosté i bez dvou hráčů základní sestavy (Mančík a Zemánek) začali velmi aktivně a vůbec tak domácí nepustili do očekávaného tlaku. „Chtěli jsme ucpat střed hřiště a nedovolit domácím hrát. To se nám povedlo," pochvaloval si brodský kouč nasazení pětičlenné zálohy. Z důrazného presinku navíc vzešla vedoucí branka hostů. Josefík donutil Čížka k malé domů a po následné chybě gólmana Matiáška skončil balon v síti – 0:1.

Jenže na začátku druhé půle hosté vypadli z tempa a zaplatili za to vyrovnáním. Josefík nezkorigoval svůj pohyb a po ruce v šestnáctce rozhodčí Sedláček správně ukázal na bílý puntík. Niederle nedal Ondrůškovi šanci a začínalo se odznova – 1:1.

„Opět jsme mohli strhnout vedení na naši stranu, Jenda Pochylý ale špatně odhadl balon na zadní tyč, kde by dorážel do prázdné brány. Ztratili jsme dva body, i ten jeden ale může být cenný. To ale v následujícím anglickém týdnu musíme potvrdit v domácích zápasech s Napajedly a Starou Říší," dodal František Ondrůšek.

Derby s Napajedly je na programu ve středu 10. září od 17 hodin, Stará Říše pak zavítá do uherského Brodu v sobotu 13. září. Začátek zápasu je v 16 hodin.

Brank: 57. z pen. Niederle – 29. vlastní. Rozhodčí: Sedláček – Miklík, Popelák. ŽK: Čížek, Krtek – R. David, Kúdela, Šálek. ČK: 86. Krtek (Pelhřimov). Diváci: 210. Uh. Brod: Ondrůšek – Šálek, M. David, Vrága, Kúdela – Josefík (80. Odstrčil), R. David, Nevařil, Pochylý, Hruboš – Michalec (72. Dvořák).