„Spytihněv mě skutečně oslovila, musel jsem se ale omluvit. Divize už je hodně náročná a kvalitní soutěž, která potřebuje pořádný trénink. A na to já při svém vytížení nemám čas," nechal se slyšet fotbalista, který včera oslavil devětadvacáté narozeniny.

Jeho návrat na zelený trávník by se však přesto mohl uskutečnit. „Kamarád mi říkal, jestli bych za nimi nešel hrát do Žádovic. Je to třetí třída, to bych snad mohl zvládat," pousmál se záložník s excelentní kopací technikou, jenž má za sebou bohatou kariéru.

Během ní prošel mimo jiné nizozemským Eindhovenem, belgickým Lommelem a naposledy hájil barvy mateřského Slovácka. Tam si však příliš nepadl do oka s tehdejším trenérem Soukupem a před půl rokem mu nebyla prodloužena smlouva.

Jelikož v té době už s manželkou Andreou vychovával malou dcerku Viktorii, rozhodl se s profesionálním fotbalem skončit a věnovat se maximálně rodině. Bleskově si našel civilní zaměstnání, fotbal na podzim nehrál ani na nižší úrovni. „Chvíli jsem uvažoval o Rakousku, v létě jsem si ale na sranda turnaji zlomil žebra a tím se to vyřešilo," vzpomíná Valenta.

Teď však znovu dostal chuť honit se za kulatým nesmyslem. „Je to hlavně o tom, že bych se zase hýbal. Žádovice jsou po podzimu první, chtěl bych jim pomoct k postupu. Uvidíme ale, jak to dopadne. Jsem hráčem Slovácka, musíme se domluvit, jestli mě pustí," říká Vít Valenta, jenž by tak mohl rozdávat fotbalovou radost v nevelké obci na Hodonínsku.

Podobné zvěsti v souvislosti s posílením Spytihněvi pro jarní část soutěže se vyskytly i v případě Davida Šmahaje. Někdejší prvoligový záložník Zlína či Starého Města však podobné spekulace rázně utlumil.

„Tuto informaci slyším úplně poprvé. Nikdo ze Spytihněvi mě nekontaktoval a s nikým jsem na toto téma nejednal," prohlásil Šmahaj.

Sám by se sice případným jednáním nebránil, nicméně divizi hrál již na podzim v dresu Vracova a spíš než čtvrtá nejvyšší domácí soutěž jej v tuto chvíli láká zahraničí.

„Už před sezonou jsem chtěl odejít do Rakouska, protože fotbal v českém prostředí už mi nedával tolik radosti. Tenkrát to nedopadlo, ale v zimě bych to rád vyzkoušel znovu," uvedl 31letý špílmachr.