Hattrickem se blýskl pozdější král střelecké tabulky Jiří Kowalík.

Jenže to se psal srpen sezony 2000/01, na jejímž konci Západočeši sestupovali z posledního místa do druhé ligy. Po třinácti letech se na Městském fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti zřejmě bude servírovat jiná káva. „Česká Barcelona" předvádí nejlepší fotbal v republice a v evropských pohárech drží akcie národního koeficientu proklatě vysoko.

O favoritovi zítřejšího zápasu mezi domácím Slováckem a plzeňskou Viktorkou nemůže být pochyb. Pokud si vsadíte na výhru týmu z Uherského Hradiště a vyjde to, berete šestinásobek. Tak vysoký kurz na vítězství domácího mužstva je spíše raritou.

Slováčtí Fanaticos alias kotel nejvěrnějších fandů jsou však vyhlášení pevnou vírou. Vždyť ve fotbale je přece možné všechno. „Minulý rok jsme také jeli do Plzně s tím, že asi prohrajeme, a nakonec tam kluci uhráli remízu a přivezli cenný bod. Šance je vždycky," myslí si fanoušek modrobílých Ondřej Jurkovský.

Skalní příznivci chystají zajímavou choreografii, s níž se chtějí ukázat před televizními kamerami. Vypadá to, že návštěva v Hradišti by mohla být i přes konkurenci přímého přenosu nadprůměrná. „Je těžké něco dopředu odhadovat, každopádně ve srovnání s jinými zápasy evidujeme zvýšený zájem o vstupenky. Očekáváme až sedm tisíc fanoušků," potvrzuje mluvčí 1. FC Slovácko František Uhříček.

Na Slovácko by měly dorazit také minimálně desítky fans ze západočeské metropole. Policisté jsou připraveni krotit vášně v ulicích, na silnicích a případně i na samotném stadionu, pokud to bude potřeba.

„O zvýšený dohled na dodržování veřejného pořádku se postarají hlídky z Uherskohradišťska a Zlínska," říká uherskohradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental.

Fotbalový tým z Hradiště doposud výkony příliš neoslňoval, remíza v devíti lidech v pondělní dohrávce na hřišti vršovické Bohemky však ukázala vnitřní sílu mužstva. Trenér Svatopluk Habanec se ovšem bude muset obejít bez pomoci vykartovaného Václava Ondřejky a Lukáše Kubáně.

„Kromě toho si v zápase na Bohemce poranil sval Martin Kuncl a není jisté, zda bude na sobotní utkání s Plzní připraven. Jinak i nadále platí, že nemáme k dispozici zraněného Libora Doška, který v týdnu začal alespoň s posilovnou," konstatuje před zápasem trenér Habanec.

Ten neočekává, že by Plzeň mohla být po zápase v kvalifikaci o Ligu mistrů se slovinským Mariborem unavená. „Nemá cenu se tím vůbec zabývat. Mají natolik kvalitní a dlouhodobě systematicky budovaný kádr, že i když nechají někoho sedět na lavičce, tak se to na hře týmu neodrazí. Naopak, hráči, kteří dostanou šanci, ji budou bezpochyby chtít využít," uzavírá kouč Slovácka.