„Hřiště bylo podmáčené a domácí nechtěli riskovat, že by si jej před začátkem soutěže zničili,“ vysvětlil důvody zrušení poslední přípravy trenér 1. FC Slovácko Leoš Kalvoda, který ovšem tento fakt nepovažuje za žádnou tragédii. „Přípravných zápasů jsme odehráli dostatek, o sestavě máme takřka jasno, takže se nic moc neděje,“ snaží se zkušený kouč být nad věcí. Hráči místo sobotní přípravy absolvovali trénink, v neděli pak měli volno.

Trenér vedoucího celku druhé nejvyšší soutěže by rád ještě odehrál nějaké utkání, je si však vědom toho, že možnosti jsou omezené. Jediným termínem, který přichází v úvahu, je úterní odpoledne. „Uvidíme, jestli se nám podaří sehnat nějakého vhodného soupeře. Ale pochybuju, že nás někdo pustí na hřiště,“ říká Kalvoda. Soupeřem prý určitě nebude původně plánovaný celek Břeclavi. „Tam by v úvahu přicházela pouze umělá tráva a na té hrát nechci,“ dodává Kalvoda. Raději by své svěřence viděl na těžším terénu. „Dá se totiž předpokládat, že takové bude i hřiště v Sokolově, kde nás čeká první zápas jara,“ vysvětluje trenér Slovácka.

Základní sestava už mu podle jeho slov vykrystalizovala v předchozím průběhu přípravy, přesto ještě není úplně jisté, jaká jedenáctka vyvolených nakonec v Sokolově na hřiště vyběhne. „Na některých postech jsou hráči vyrovnaní a budou rozhodovat drobnosti. Na sto procent ještě nejsem rozhodnutý na dvou postech,“ uzavřel Kalvoda.