Je to skoro jako kolovrátek. Diváci zvolili mužem zápas Slovácka proti pražské Spartě znovu Veliče Šumulikoského. Nutno dodat, že zaslouženě.

Makedonský plejer opakovaně patřil mezi nejlepší hráče Levého výběru. Svůj parádní výkon ozdobil svým druhým gólem v sezoně. Také díky jemu odcházeli fanoušci ze stadionu nakonec spokojeni.

„Sparta je velký tým, myslím, že ten bod nakonec musíme brát,“ povídal v mix zóně kapitán Slovácka.

Skórovat mohl už v 67. minutě ještě za bezbrankového stavu. Svůj tým ale do vedení neposlal.

„Bylo to po rohu Marka Havlíka. Balon propadl až ke mně, zkusil jsem to trefit z první. Bohužel jsem ho minul, asi jsem si měl míč zastavit,“ popisoval svoji šanci kapitán Slovácka.

A cože mu proběhlo hlavou po neproměněné příležitosti?

„Abychom nedostali z protiútoku gól, ale přesně to se stalo. Naštěstí jsem za chviličku vyrovnal. Proti Spartě jsme měli hodně šancí. Schází nám zkušenost v zakončení. Třeba proti Slavii jsme byli fotbaloví, ale šance téměř žádné. Remíza je nakonec asi zasloužená,“ zhodnotil duel nejzkušenější hráč Slovácka.

Michal Kadlec: Každý zápas v Hradišti je pro mě speciální

Fotbalové Slovácko ho vychovalo pro velký fotbal. Do pražské Sparty odešel Michal Kadlec na začátku roku 2005. Přes bundesligový Bayer Leverkusen a turecký velkoklub Galatasaray Istanbul se do letenského klubu před rokem vrátil.

A vrátil se i do Uherského Hradiště, jenže návrat do rodného města si rozhodně maloval jinak.

„Už z vylosování jsem věděl, že na Slovácku budeme hrát poslední ligový zápas. V duchu jsem doufal, že tady budeme slavit titul. Škoda, ty okolnosti byly v průběhu sezony jiné,“ litoval zpackané sezony, ve které Sparta obsadila až třetí příčku.

Přiznal, že zápas v rodném městě prožíval víc než jiné zápasy.

„Každé utkání v Hradišti je pro mě speciální, mám to ze stadionu pět minut domů, téměř všechny kolem fotbalu tady znám. Je to zvláštní zápas. Je smůla, že jsme neudrželi vedení. Už se nám to stalo v Karviné. Vedeme a dostaneme ze standardky vyrovnávací branku, ale vzhledem k průběhu utkání byla ta remíza asi spravedlivá,“ hodnotil duel odchovanec Slovácka v rudém dresu pražské Sparty.