Osmého ročníku Šohaj cupu se zúčastnili bývalí hráči Pitína, Moravského Berouna, Dolního Němčí a domácího klubu. Hrálo se systémem každý s každým na 2 x 20 minut. Turnaj zahájil předseda SK Ostrožská Lhota Josef Lopata. „Chtěl bych vám popřát hodně gólů, sportovního štěstí, žádné zranění a ať vyhraje ten sportovně nejlepší tým,“ řekl na úvod šéf lhotského sportu.

V loňském roce vyhrálo turnaj domácí mužstvo, ale obhajoba dostala trhlinu už v prvním zápase, který Lhoťané nezvládli a prohráli s Pitínem. Z výsledků ještě překvapila vysoká prohra Moravského Berouna 0:6 s Dolním Němčím.

„To je jediná stinná stránka na naší účasti. Nepřijeli jsme v úplně kompletním složení, tak třetí místo bereme,“ okomentoval výsledky jeden z nejzkušenějších hráčů Moravského Berouna Vlastimil Kusmič.

Fotbalisté z Dolního Němčí se turnaje zúčastnili potřetí a potřetí za velké podpory svých fanoušků a hlavně fanynek turnaj vyhráli.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale tento turnaj není o výsledcích. Přijeli jsme si zahrát fotbal, to se podařilo. Důležité také je, že nikoho neodvezla sanitka. Jezdíme do Lhoty rádi, je tady taková domácí atmosféra,“ podělil se o dojmy člen vítězného týmu Zdeněk Kadlček.

Zrcadlo výsledků: Ostrožská Lhota – Pitín 1:2 (0:1), Dolní Němčí – Moravský Beroun 0:0 na penalty 1:0, Ostrožská Lhota – Dolní Němčí 1:4 (0:3), Moravský Beroun-Pitín 0:6 (0:1), Ostrožská Lhota – Moravský Beroun 3:4 (1:1), Pitín-Dolní Němčí 0:2 (0:1).

Konečné pořadí: 1. TJ Dolní Němčí, 2. TJ Pitín, 3. Granitol Moravský Beroun, 4. SK Ostrožská Lhota.

Individuální ocenění: Nejstarší hráč: Pavel Urbánek (Pitín). Nejlepší hráč: Svatopluk Pěrka (Dolní Němčí). Nejlepší střelec: Marek Vykydal (Pitín). Nejlepší brankář: Antonín Kadlček (Dolní Němčí). (std)