Slovácko ve druhém přípravném zápase remizovala se Senicí. Spousta ztrát, to musíme zlepšit – řekl trenér

1.FC Slovácko – FK Senica 1:1 (1:1)

„Francis přijel o několik dnů později kvůli problémům s letenkou, absolvoval jenom pár tréninků. Včera například trénoval dvoufázově. Byla na něm vidět únava, ale věřím tomu, že půjde postupně výkonnostně nahoru," vyjádřil se k forvardu z Toga trenér Levý.

Právě africký útočník deset minut před poločasem zařídil z přísné penalty vedení Slovácka. O šest minut později se kopala penalta na druhé straně, kterou senický Pirulo také s přehledem proměnil.O přestávce prostřídal kouč Slovácka drtivou většinu hráčů. Opticky měli více ze hry hosté ze Senice, ale v druhém dějství už branka nepadla. Druhé přípravné utkání příliš fotbalové radosti nepřineslo. K vidění bylo hlavně spousta nepřesností a nedotažených akcí.

„Nejvíc mně vadilo, že jsme měli spoustu takových nevynucených ztrát. Ztratili jsme hodně jednoduchých balonů při přechodu do protiútoku, kdy jsme mohli jít do přečíslení. Příčinou může být i trošku únava, ale na to se nemůžeme vymlouvat. V tom se musíme jednoznačně zlepšit," hodnotil zápas Stanislav Levý, kterému scházeli tři hráči základní sestavy.

„Rada měl určité problémy s kolenem, celý týden měl individuální trénink, nechtěli jsme jít do žádného rizika. Od pondělí by měl normálně naskočit do plné zátěže. Civič má svalové problémy, k dispozici by měl být na konci týdne. Košút musel dotrénovat určité věci, zvolili jsme u něho individuální přípravu," objasnil absentující hráče kouč Slovácka.

Posily ani žádné odchody z mužstva zatím prý nejsou na programu dne.

„O posilách už jsem mluvil. Nejdřív chci důkladně poznat stávající kádr. Co se týká nějakého odchodu, tak v momentální situaci, která tady je, si vůbec nedokážu představit, že by měl někdo odejít," uzavřel hodnocení zkušený kouč.

V dalším přípravném zápase, který se hraje ve středu 29. 6. v Rakvicích na Břeclavsku, se Slovácko střetne se Znojmem. V sobotu 3. 7. čeká na svěřence trenéra Levého Třinec. Zápas se hraje ve Starém Městě, obě utkání začínají v 17 hodin.
Branky: 35. Kone – 41. Pirulo (obě branky z penalty). Rozhodčí: Rozhodčí: Ogrodník – Tomanec, Drozdy. Diváci: 130.

1.FC Slovácko
1. poločas: Heča – Šumulikoski, Hofmann, Hlúpik, Daníček - Diviš, Břečka, Havlík, Reinberk, Chýla - Kone.
2. poločas: Daněk – Hofmann, Břečka, Chýla (78. Mareš), Daníček (78. Ťok) - Šimko, Kalouda, Sadílek, Kerbr - Zajíc, Biolek.

Trenér: Stanislav Levý.