Trenér Svatopluk Habanec už se nemůže zasloužené dovolené dočkat. „Po nějaké činnosti, kterou jsme předvedli, si myslím, že si pohodu Vánoc zasloužíme. Všichni, kteří žijí s tímhle klubem, si potřebují odfrknout, aby načerpali novou energii. Toho úsilí bylo opravdu hodně," povídá kouč, který prozradil i předvánoční překvapení pro své nejbližší. „Mám pro děti jediný dárek. Pravidelně s nimi létám do Egypta."

V rodině kapitána mužstva Jana Trousila určují scénář svátků děti. „U nás je to dané tím, že máme tři děti. Chceme, aby si vánoční atmosféru užily. S nejmenším Matesem půjdeme vybrat stromeček a dva dny před Štědrým dnem kupujeme kapra. Celá předvánoční atmosféra se přenáší na nás," přiznal obránce Slovácka a zároveň naznačil menu na štědrovečerní večeři. „Nic výjimečného, česká klasika. Kapr a bramborový salát, všechno má na starosti manželka, která navíc ještě zdobí stromeček."

Michal Kordula se s celou rodinou přes vánoční svátky pravidelně stěhuje na sever Čech. „Jezdíme k rodičům manželky do Jablonce, jsme tam přes celé svátky až do Silvestra. Štědrovečerní večeři nechávám výhradně na manželce. Ráno jdeme s klukem lyžovat a přijdeme až k hotovému," usmívá se zkušený záložník.

Další defenzivní opora Vlastimil Daníček se také může těšit na klasiku. „Kapřík a bramborový salát," hlásí a se smíchem přiznává, že po kuchyni se moc pohybovat nehodlá. „Mamka dělá výborný salát, na rybičku máme specialistu, kterým je její přítel, takže v kuchyni mě není vůbec potřeba," říká obránce Slovácka, který o dovolené zamíří s přítelkyní do Krkonoš.

Milan Kerbr stráví první část svátků v rodinném kruhu u pohádek a cukroví. „Nebude to jenom válení u televize, určitě nebude chybět nějaký pohyb, chci hrát tenis a v plánu je i fotbálek v hale." Silvestra plánuje oslavit s partou kamarádů na nejníže položené sjezdovce v Česku. „Jedeme na chatu, která je kousek od Břeclavi. Lyžovat budeme v Němčičkách a možná se podíváme i do Rakouska."

Parťák Libora Doška v útoku Marián Kovář nechává přípravu štědrovečerní večeře zkušenějším. „Kdyby se jako vánoční večeře podávaly párky a čaj, tak to zvládnu levou zadní (směje se). Jinak to samozřejmě nechávám na mamce."

U Kovářů se bude podávat losos, ale pokud by si mohl mladičký forvard vybrat, tak menu by bylo tomu vánočnímu na hony vzdálené. „Pokud by měla být štědrovečerní večeře podle mého gusta, tak máme doma šunkovou pizzu s ananasem," směje se milovník italské kuchyně, který bude o svátcích využívat sportoviště v Uherském Hradišti. „Zajdu si do haly na fotbálek, zabruslit na stadion a docela často s přítelkyní navštěvujeme i aquapark, hlavně tobogany. V plánu je i nějaké lyžování v Rakousku, ale to zařizuje přítelkyně. Kdo mě zná, tak se nebude divit, když řeknu, že si raději beru i boby. (Znovu smích) Ale abych nedělal jenom svatouška, určitě si někam vyrazím i s kamarády," přiznal mladý útočník.