Z hranice šestnáctky prásknul do míče a vyškrtl vedení devátého mančaftu nejvyšší dánské soutěže.

„Gól padl po naší tradiční akci. Balon se dostal od Šumiho (Veliče Šumulikoski) do lajny, odtud ho potáhl Jarda Diviš a místo centru mi ho dal po sebe na velké vápno. Vystřelil jsem po zemi k bližší tyči," popisoval Jiří Valenta svoji první trefu v přípravě.

Zápas se hrál nezvykle pouze na 2×30 minut. Dánové hráli i den předtím a přišli s tím, že buď se bude hrát jenom dvakrát půl hodiny nebo vůbec. Svěřenci trenéra Habance se zkrácenému času nestačili divit. „Překvapilo nás to, osobně jsem se s tím ještě nesetkal. Je to škoda. Mohli jsme se porovnat s týmem, proti kterému se nehraje každý týden. Sice jsme vyhráli, ale ještě tomu půl hodina chyběla," komentoval záložník Slovácka nezvyklou hrací dobu.

Osm zápasů v přípravě, pět výher a tři remízy. Slovácko zatím jede a dobrou formu prokazuje i v Turecku. „Bavíme se o tom i v kabině, je dobré, že jsme zvládli i těžší zápasy. Lidi na to asi nejsou zvyklí, ale docela se nám daří praktikovat naši hru. I když inkasujeme jako první, dokážeme jako tým zabrat a vstřelit nějaký gól. Oba zápasy na soustředění byly dost podobné. Chtěli jsme hrát fotbal, byli jsme lepší na míči a solidně kombinovali, soupeři nás trestali jenom z protiútoků," hodnotí přípravné duely muž, který na podzim vstřelil čtyři ligové branky a jako jeden z prvních se odvážil vyzkoušet teplotu moře.

„Je to příjemné osvěžení, někteří kluci chodí častěji. Byl jsem si i chvilku zaplavat, ale ne moc dlouho, moře má tak sedmnáct stupňů, na velké koupání to není," svěřil se Valenta.

Až na zkrácený duel proti Dánům probíhá v zemi půlměsíce všechno podle předem nalajnovaného scénáře. V sobotu dva tréninky, další v neděli dopoledne a po obědě slíbené volno, které hráči trávili různě. „Byl jsem na sluníčku u bazénu, někteří kluci dali přednost nákupům. Osobně se nechystám nic kupovat, manželka si na to moc nepotrpí a stejně by to za pár dní doma jenom překáželo. Možná bych mohl něco přivést pro našeho prcka, ale je mu teprve rok a čtvrt, ještě z toho nemá rozum," poznamenal na závěr Jiří Valenta.