Až na krátké intermezzo v Liberci totiž tento blonďatý obránce spojil svůj fotbalový život právě se slováckým klubem. Zanedlouho třiatřicetiletý borec přispěl k záchraně svého klubu, i když v závěru sezony pravidelně nenastupoval. Přiblížil se jeho konec, nebo budou i v další sezoně fanoušci vyvolávat jeho jméno?

Zachránili jste se, takže se sezona asi nakonec nebude hodnotit až tak špatně?
Konec dobrý, všechno dobré. Jsme strašně šťastní, že jsme to zachránili, ale na druhou stranu si uvědomujeme, že jsme měli trošku jiné ambice. Nakonec to ale dopadlo dobře, mohlo to skončit daleko hůř. Takže pocity jsou sice rozpolcené, ale liga se zachránila, takže v uvozovkách můžeme být spokojení.

Záchrana by tedy rozhodně neměla přikrýt skutečnost, že zdaleka ne všechno bylo v pořádku?
Přesně tak. Nemůžeme si nalhávat, že všechno bylo takové, jaké mělo být. Teď je na vedení, aby si sezonu zhodnotilo a poučili jsme se z chyb.

Zrovna se Slováckem byste zrovna vy asi nechtěl podruhé zamířit o patro níž?
To víte, že mi to probleskovalo hlavou. Už jsem tady jednou spadl a nechtěl jsem to zažít znovu. Nebylo by to nic příjemného, naštěstí to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Zatímco tehdy byl klub řekněme na odpis, v současnosti je situace diametrálně odlišná. O to by to asi bylo horší, co říkáte?
I za té éry to bylo nepříjemné. Ale teď pod novými majiteli všechno funguje, jak má, takže by to bylo ještě nepříjemnější.

Ve kterém okamžiku vám bylo nejhůř, po utkání na Kladně?
Asi jo. Ale ono to šlo ve vlnách. Chvíli jsme si už říkali, že to bude v pohodě, vzápětí ale zase bylo všechno jinak. Je však pravda, že po Kladně už jsme to neměli ve vlastních rukou.

Jaké byly oslavy? Byly hodně bouřlivé, nebo jste je jako zkušený matador vzal v klidnějším rytmu?
Neřekl bych, že byly nějak velké. Ono totiž nebylo moc co slavit. Šli jsme si s klukama sednout, ale nebylo to nijak hektické.

Kalilo vám radost, že jste v posledních zápasech nenastupoval v základní sestavě?
Člověk chce samozřejmě hrávat. V takové situaci ale musí jít nějaké osobní ambice stranou. Já jsem už dost zkušený na to, abych byl naštvaný nebo něco podobného. Jsem rád, že se tady zachránila liga a není až tak důležité, že jsem zrovna nebyl na hřišti.

Může to být předzvěst vašeho konce ve Slovácku?
O mé budoucnosti se bude teprve jednat. Teď mi končí smlouva, ale klub má opci na její prodloužení. V podobné situaci je víc hráčů, uvidíme, jak dopadnou jednání s vedením. Já už jsem však ve Slovácku sto let a rád bych tady zůstal. Už mám ale taky nějaké roky a nemůžu tady hrát věčně.