Bylo to vůbec poprvé v jeho kariéře, kdy se na reprezentační úrovni postavil proti svým klubovým spoluhráčům. Za slovenskou mládežnickou reprezentaci letos odehrál už páté utkání v řadě a jako jediný ze zástupců 1. FC Slovácko nebyl střídaný. Pár minut po utkání, které skončilo remízou 2:2, si s úsměvem něco vysvětloval s Filipem Hlúpikem.

O čem jste spolu mluvili?

Měli jsme v zápase několik soubojů, možná se mu jeden zdál z mojí strany trošku tvrdší. Šel jsem do těla a on to neustál, všechno bylo v rámci pravidel. Říkal jsem mu ať nepláče.

Víte kolik jste měli mezi sebou vzájemných soubojů?

Vůbec netuším. Dva, tři?

Šest. Tři jste vyhrál a tři prohrál.

To určitě někdo špatně spočítal (smích).

S remízou asi budete spokojený, když jste vyrovnali až v nastaveném čase?

První půlka byla z naší strany špatná. Po přestávce už to bylo o něco lepší. Je pozitivní, že jsme dokázali uhrát alespoň remízu, ale myslím si, že žádné velké gratulace přijímat nemůžeme. Já jsem hrál na levé straně obrany, kde nejsem příliš zvyklý, ale na to se nechci vymlouvat. Trenér zkouší v přípravných zápasech různé alternativy.

Pět minut před koncem vás trenér poslal na hrot útoku. Na stejné pozici jste nastoupil i ve dvou jarních zápasech Slovácka. Nechtějí vás trenéři předělat na útočníka?

Máte pravdu. Zase mě vytáhli do útoku, už jsem na to pomalu zvyklý ze Slovácka (směje se).

V reprezentaci jsem hrál v útoku poprvé.

Hrál jste proti svým klubovým spoluhráčům. Hecovali jste se před zápasem?

Trošku jsem Milana (Heču – brankáře české reprezentace) hecoval tím, že budu chodit na všechny přímé kopy, ať si dává velký pozor. Strašil jsem i Filipa Hlúpika, že budu hrát na něho hodně do těla.

V druhém poločase jste převzal kapitánskou pásku. Děláte kapitána běžně, nebo to byla výjimka?

V reprezentaci jsem kapitán pravidelně.

Ve slovenském dresu jste letos odehrál všech pět zápasů bez vystřídání. Ve Slovácku jste ale od zápasu proti Ústí nad Labem v základní sestavě nenastoupil. Je to pro vás dobrá kompenzace?

Určitě. Hlavně neztrácím herní praxi. Máme celkem často reprezentační srazy a hraji kvalitní zápasy.

S lavičkou ve Slovácku ale spokojený asi moc nebudete…

Také, že nejsem. Strašně mi vadí, že nehraji. Musím něco změnit, abych se znovu dostal do základní sestavy.

Co máte konkrétně na mysli?

Ještě víc přidat na tréninku. Věřím, že když trenér uvidí snahu, dá mně znovu šanci a snad ho nezklamu.

V uplynulém zápase obrana Slovácka neinkasovala. Šance se znovu prosadit do základní sestavy už proti Olomouci bude asi těžší…

Těžko říct, jaké mám šance dostat se do sestavy. Já jsem od pondělí na reprezentačním srazu. Nevím, jak kluci trénují, jestli se třeba někdo nezranil nebo neonemocněl. Všechno bude záležet na trenérovi. Je ale pravda, že když obrana nedostala gól, tak asi nemá důvod sestavu měnit.

V neděli jedete do Olomouce a další kolo máte doma Zbrojovku Brnu. Jak vidíte tyto dva zápasy?

Nesmíme prohrát v Olomouci a doma musíme porazit Brno. Všechno máme ve svých rukou, bude záležet jenom na nás, jak tyto zápasy zvládneme. My musíme hrát za Slovácko a svoje další působení v klubu. Pevně věřím, že se v Hradišti bude hrát první liga také v příští sezoně.

S Tomášem Košútem v sestavě?

Snad ano. Nevím o žádném důvodu, proč bych měl někam odejít. Smlouvu mám do příštího léta. Kdybych pravidelně a kvalitně hrával, určitě by zájem z nějakého většího klubu byl. Zatím o ničem podobném nevím. Jsem rád, že jsem ve Slovácku a chci tam také zůstat.

Stanislav Dufka