„V tréninku musíme pracovat dál. Kluci musí dát hlavy nahoru a s vírou musí jít dál krok za krokem k záchraně,“ nabádá zklamané svěřence kouč Slovácka Michal Kordula.

Borce z Uherského Hradiště nerozhodný výsledek v žádném případě nepotěšil. Hosté cítili, že měli v Karviné vydolovat víc.

„Spokojený nejsem. Po přestávce jsme převzali otěže utkání a celý druhý poločas jsme byli lepším mužstvem. Bohužel jsme nedali gól a bez vstřelených branek zápasy vyhrávat nemůžeme,“ říká Kordula.

Slovácko dál doplácí na mizernou koncovku a neproměňování vyložených šancí. „Stává se nám to opakovaně. Je to pořád náš evergreen,“ připomíná čtyřicetiletý kouč.

Proti Liberci zahodil tutovku mladý střelec Zajíc, v neděli zase v rozhodující chvíli selhal středopolař Machalík. „David je z toho špatný,“ říká Kordula.

Mladé hráče zatím střílet góly nenaučil. „Navrátil s Petrem jsou zkušenější, měli by to brát na sebe. Ostatním je dvacet jednadvacet let. Zakončení musí neustále drilovat. Je otázka, jak rychle to zvládneme,“ přemítá bývalý defenzivní záložník Jablonce a Klagenfurtu.

Rezervy však Slovácko má i ve hře. I když hosté hlavně ve druhé půli na jaře neporaženého protivníka přehráli, v úvodní části nijak výrazní nebyli. „S některými fázemi jsem spokojený, ale celkově jsme viděli průměrný, místy až podprůměrný ligový zápas,“ ví Kordula.

„V prvním poločase jsme hráli se zataženou ruční brzdou, nebylo to moc dobré,“ přiznává kouč Slovácka, který o víkendu kromě dlouhodobých marodů Reinberka, Hofmanna či kapitána Šumulikoskeho postrádal také vykartovaného mladíka Janoška.

Pouze mezi náhradníky zůstali obranář Šimko a ofenzivní záložník Sadílek. Šanci ukázat se poprvé od svého příchodu z Jihlavy dostal zkušený stoper Krejčí. „Jirku jsme do sestavy pomalu zabudovávali. V Karviné odehrál výborný zápas,“ chválí vysokého stopera Kordula.