Mezi střelce se zapsala i jedna nová tvář modrobílých Stanislav Hofmann.

Do zápasů nezasáhlo trio Fujerik, Trousil, Došek.

„Lukáš Fujerik už dělá většinu tréninků s námi, kromě herních věcí, kde jsou souboje. Jan Trousil si doléčuje zranění kotníku ze závěru soutěže, aby se vazy zpevnily a nelimitovaly ho. Libor Došek měl drobný chirurgický zákrok na palci, a taky to ještě doléčuje," vysvětlil trenér Slovácka Miroslav Soukup.

FC Nitra – 1. FC Slovácko 0:2 (0:0)

Trenér modrobílých před duely neskrýval po náročném týdnu obavy o výsledek. Každý den jsme měli dvoufázové tréninky, takže jsme na hřišti strávili denně tři hodiny. Když se k tomu přičtou klimatické podmínky, které panovaly, tak to byl týden opravdu náročný," poznamenal kouč.

„Nitra je určitě kvalitní soupeř a tím, že slovenská liga startuje dříve, tak mají náskok i v tréninku. Rozhodli jsme se pro dvojutkání, abychom mohli vyzkoušet všechny hráče, zjistit jak jsou na tom po návratu z dovolených a z hostování a zároveň utkání splnilo kondiční charakter," přiblížil Soukup.

Že je Nitra v přípravě dál ale na trávníku nebylo vidět. Hosté v úvodním duelu na hřišti jasně dominovali a po brankách Ondřejky a Jelečka, kteří zakončili hezké kombinční akce zvítězili zaslouženě 2:0.

Branky: 51. Ondřejka, 72. Jeleček. 1. FC Slovácko: Melichárek (46. Heča) – Jeleček, Košút, Mezlík, Reinberk – Hlúpik, Martykán, Daníček, Volešák – Ondřejka (60. Kovář), Andreou.

Nitra – 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)

Ve druhém zápase se oba celky rozešly smírně 1:1. Na hřiště posla kouč mladší sestavu a na hřišti bylo více nepřesností.

V duelu se přisbé premiéře v modrobílém dresu blýskl Stanislav Hofmann, který v první půli po akci Kováře otevřel účet zápasu. Domácí po přestávce přidali a Zelenický hlavou vyrovnal na konečných 1:1.

Branka Slovácka: 18. Hofmann. 1. FC Slovácko: Heča (30. Matalyha) – Starý, Hofmann, Perůtka, Kuncl – Lukáš, Trávník, Šturma, Kerbr – Čtvrtníček, Kovář (30. Szmek).