SK BAŤOV 1930 CHCE HRÁT V POPŘEDÍ TABULKY

K lídrům by znovu měl patřit tým SK Baťov 1930, který je nástupcem Napajedel. „Chceme předvádět divácky atraktivní fotbal, být vyrovnaným protivníkem s celky jako DFK Holešov a Nezdenice a znovu nás láká pohybovat se v popředí tabulky," prozradil cíle vedoucí družstva Jaroslav Lysoněk. Ten přes léto zaznamenal poměrně výrazný kádrový pohyb ve svém kolektivu. ,,První zápas podzimu sehrajeme v sobotu v Žalkovicích a i bez pěti opor v něm zabojujeme o plný bodový zisk," plánuje a slibuje Lysoněk.

BŘEZŮVKY SÁZÍ NA RYCHLÝ PŘECHOD DO ÚTOKU

Ani loni stříbrné Březůvky nechtějí letos zůstat pozadu. Tým okolo Aleny Křenové, Adély Minaříkové a Zlaty Kadlecové chce tradičně praktikovat útočný fotbal. „ Krajský přebor bude mít letos určitě kvalitu. To nás ovšem motivuje a rádi bychom se připojili k favoritům Nezdenicím a Baťovu," přeje si asistent trenéra Ondřej Krajča.

DFK HOLEŠOV POKRAČUJE V OMLAZOVÁNÍ KÁDRU

Na horní patra tabulky myslí i v Holešově. „Zejména v srpnu jsme se zaměřili na získání kondice a měli jsme také taktické tréninky. Hráčky absolvovaly rovněž příměstské dvoufázové soustředění," informuje hlavní trenérka Svatava Ságnerová, která se ale musí vypořádat s odchodem dalších opor. Dobroslávkovou totiž zlákalo k hostování prvoligové 1. FC Slovácko a Stolářovou na hřiště už nepustí vysokoškolské studium. Na Hané tak pokračují v tradičním omlazovacím procesu. ,,Šanci budou pravidelně dostávat další odchovankyně vesměs ještě žákovského věku," motivuje své svěřenkyně Ságnerová, které bude ještě pomáhat duo trenérů Robert Illéš a František Bělíček.

NOVÁČKA Z LUŽKOVIC TRÁPÍ ZRANĚNÍ

Fotbalové nadšení vládne v Lužkovicích. Nováček soutěže už se nemůže dočkat víkendové premiéry na půdě Kroměříže. Kolektiv však sužují zranění. Hlavní tahounka a tvůrkyně hry Marie Uhlířová si totiž letos už dvakrát zlomila klíční kost. Po operaci kolene je Zeťková. Není proto jisté, jestli některá z nich v neděli nastoupí. „V první sezoně v historii klubu moc nepočítáme s oslnivými výsledky. Důležité hlavně bude zkonsolidovat sestavu a zvýšit konkurenci v kolektivu, aby výkony nestály pouze na oporách, ale aby se rozložila zodpovědnost na všechny hráčky," hlásí kouč Karel Dolina, jenž se na startu sezony může ještě spoléhat především na čtveřici už ostřílených fotbalistek Janu Molovou, Bobálovou, Ševčíkovou a Veroniku Kučerovou.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY SE CHTĚJÍ VYHNOUT KONCI TABULKY

Další nováček z Valašských Klobouk má skromnější cíle. ,,Chceme se vyhnout pobytu na pozicích na konci tabulky. Bude to ale hodně těžké. Máme totiž úplně mladý a nezkušený celek, nicméně chtěl bych, aby se holky nebály a předváděly ofenzivní fotbal. Budeme však rádi za každý získaný bod, protože vlastně nevíme, do čeho jdeme," uvědomuje si první muž valašskokloboucké lavičky Ladislav Fojtík, jehož mladý kolektiv celé léto nejvíc makal na nabytí fyzické kondice a postupně se zaměřil i na práci s míčem.

U DALŠÍCH DRUŽSTEV JE BOMBOU ODCHOD KOUČE PETRKY Z NEZDENIC

Další regionální družstva mají rozdílné ambice. Babice ulovily ambiciózního lodivoda Lumíra Petrku, jenž celek z Uherskohradišťska určitě naučí více útočit. Naopak Nezdenicím bude letitý první muž lavičky pravděpodobně chybět, ovšem kolektiv okolo Ivana Pavlise nenechá žádnému soupeři nic zadarmo a tým ze Slovácka bude pravidelně bodovat. Zlepšené výkony se chystá podávat rovněž Hanácká Slavia Kroměříž, od které letos překvapení nejsou vyloučena. Podle papírových předpokladů by k nejslabším týmům měly patřit Žalkovice. Ale i ony už nabraly zkušenosti, a proto ani další Hanačky už není radno podceňovat.

Víkendový program krajského přeboru – sobota: Žalkovice – Sk Baťov (13), DFK Holešov – Babice (15.30). Neděle: Kroměříž – Lužkovice 10.30), Březůvky – Valašské Klobouky (16.30).

LUBOMÍR HOTAŘ