Odchovanec Slovácka Jakub Slaný ve své premiéře v okresním přeboru vstřelil čtyři góly

Jenže vedení klubu se povedl husarský kousek, citelné ztráty dokázalo nejen nahradit, ale mužstvo by na jaře mohlo být dokonce ještě silnější. Hlavní hvězdou by se podle všeho měl stát Jakub Slaný, který při své premiéře v jarošovském dresu nasázel čtyři branky. Dotáhne svůj nový tým až k postupu?

Dvacetiletý odchovanec Slovácka se ve třetí nejnižší soutěži pokouší o restart kariéry, kterou přibrzdilo zranění.

„Kvůli přetrženému svalu ve stehně jsem rok nehrál. Teď jsem po dlouhé době absolvoval první ostřejší zápas, snad noha vydrží," přeje si šikula, který svou nevysokou postavou, nízkým těžištěm a dobrým vedením míče může připomínat světovou megastar Lionela Messiho.

Pokud by vám toto srovnání přišlo až moc odvážné, pak to s jeho předchůdcem v útoku Jarošova sedí dokonale. Jan Šipka na podzim nasázel soupeřům čtrnáct branek a stále je nejlepším kanonýrem soutěže. Svými výkony si vysloužil angažmá v třetiligové Kroměříži, a Slavoj tak musel hledat náhradu.

„Shodou okolností mě oslovil Honzův otec, který v Jarošově trénuje. Viděl mě při futsalu, řekl, že se mu líbí, jak hraju a rychle jsme se domluvili na půlroční spolupráci," prozradil Jakub Slaný, jak se u břehu řeky Moravy ocitl.

Odmalička oblékal dres Slovácka, prošel všemi mládežnickými týmy od přípravky až po ligový dorost.

„Většinou jsem hrával s o rok staršími kluky, byl jsem i v repre. Ještě coby dorostenec jsem rok a půl hostoval v Boršicích, kde jsem si vyzkoušel krajský přebor. Tam jsem ale hrál v záloze, branky jsem spíš připravoval. Pak ovšem přišlo zranění," lituje.

Teď stojí na začátku nové cesty, která by z okresního přeboru měla vést do mnohem vyšších pater. „Třeba se vrátím do Slovácka, kde bych to mohl zkusit v béčku v MSFL, v úvahu by přicházela třeba i Kroměříž nebo Otrokovice. Případně bych mohl jít do Rakouska. To jsou ale jen úvahy, nerad bych něco plánoval, hlavní bude zdraví," zdůraznil talentovaný fotbalista.

Momentálně se prý plně soustředí na působení v Jarošově. Tam věří, že mužstvu výrazně pomůže. „Je to prakticky stejný typ jako Honza Šipka, velice šikovný fotbalista, který má čich na góly, což prokázal hned v prvním zápase," mne si ruce trenér Radek Vyoral, podle kterého by mohla klapat spolupráce s robustním Jakubem Vyorálkem.

„Myslím, že se výborně doplňujeme," souhlasí Jakub Slaný. „Určitě mu rád přenechám góly hlavou," směje se při narážce na rozdílné výškové parametry.

Jejich góly by měly tým táhnout za vysněnou metou – postupem do I. B třídy. V duelu proti Bánovu přispěli k drtivé výhře 7:2 dohromady pěti trefami. Čtyři z nich obstaral Jakub Slaný.

„Kdybych nestřídal, tak jich možná mohlo být i víc," připomněl, že na place strávil jen o něco málo víc než hodinu. Na trenéra ale naštvaný nebyl. „Ne, to vůbec, sám jsem si o střídání řekl, protože fyzičku ještě nemám úplně ideální," vysvětlil svůj předčasný odchod ze hřiště.

Mužstvo z hradišťského předměstí by rád dotáhl k postupu. „V šatně jsme se o tom s kluky bavili, je to motivace. Myslím, že máme na okresní přebor nadstandardní tým, lepší než vedoucí Drslavice nebo Šumice," povídá Jakub Slaný odhodlaně.

Trenér ovšem optimismus trošku mírní. „Postup jednoznačným cílem není, chceme ale Drslavice potrápit, i když mají osmibodový náskok. Máme ovšem za sebou teprve první zápas, navíc zrovna proti Bánovu se nám daří, na podzim jsme mu dali desítku. Chytřejší budeme až po čtvrtém kole, kdy hrajeme právě v Drslavicích," upozornil Radek Vyoral.

Podle něj se ve výborném světle ukázaly i další tři posily. Ve středu hřiště se ujal dirigentské taktovky další mladík ze Slovácka Filip Příplata, velezkušený stoper Miloslav Penner pro změnu řídil obranu, na jejímž kraji se pokoušel o rychlé výpady Michal Němec. „Mužstvo máme dobře poskládané, kluci jsou navíc výborná parta, takže věříme, že budou na jaře šlapat," přeje si jarošovský kouč.

Jak viděl Jakub Slaný své trefy proti Bánovu

Gól č. 1 Poslal jsem do úniku spoluhráče, ten mi vrátil míč na penaltu a já ho poslal od tyče do brány.

Gól č. 2 Naběhl jsem si na dlouhý balon, přehodil si stopera a kolem brankáře se trefil k tyči.

Gól č. 3 Kličkou jsem se chtěl zbavit obránce, ten mě ale fauloval a kopala se penalta, kterou jsem proměnil.

Gól č. 4 Dostal jsem ze strany přihrávku na oblouk velkého vápna a přehodil jsem gólmana.