„Situace se vůbec nezměnila, pořád ale žijeme. Ideální by bylo, kdyby svaz teď uzavřel soutěž a skončíme desátí,“ přeje si kouč Uherského Brodu Martin Onda.

Cenný triumf Broďanům vystřelili Žůrek, Mančík a Vrága.

„Vítězství se rodilo těžce. Kluci ale nechali na hřišti všechno. V zápase prokázali velkou bojovnost a snahu. Podali bezvadný výkon. Takto se hraje o záchranu,“ těší Ondu.

Jeho tým vstoupil do souboje s ofenzivně laděným Vyškovem aktivně.

Domácí si v úvodu vytvořili tlak, ale po jednom z útoků soupeře nečekaně inkasovali. Střelu Přerovského z šestnácti metrů tečoval mimo dosah brankáře Nemravy jeden z bránících hráčů. Balon změnil směr, vytáhlý gólman neměl nárok zasáhnout.

„Vypadalo to, že se nám bude smůla lepit na paty,“ říká Onda.

Broďané se ale po inkasované brance rychle zvedli a dál útočili. Vyrovnání přinesla trefa útočníka Žůrka ve 38. minutě.
I ve druhé půli byl k vidění dramatický a rušný fotbal.

Vyškovští drželi balon, snažili se kombinovat, ale směrem dopředu až tolik nebezpeční nebyli. Zato domácí hráli jednoduše. Spoléhali na dlouhé nákopy i akce po stranách.

Klíčová chvíle přišla v 77. minutě, kdy se Mančík parádně trefil z trestného kopu levou nohou do šibenice a strhl vedení na stranu Uherského Brodu. Pojistku následně přidal vysunutý stoper Vrága.

Zkušený zadák zůstal v pokutovém území soupeře nepokrytý po předcházející standardní situaci a zblízka dotlačil míč do sítě. Vyškov už reagovat nedokázal.

„Soupeř ukázal svoji kvalitu. Byl běhavý, aktivní. V zakončeních se mu ale nedaří. My jsme proměnili své příležitosti a zaslouženě zvítězili,“ dodal Onda.

Jeho tým má na kontě pětatřicet bodů, stoprocentně zachráněný ale stále není. Uherský Brod v posledních dvou kolech hraje ve Valašském Meziříčí a ročník zakončí doma s Líšní.

Fortuna MSFL, 28. kolo –

ČSK Uherský Brod – MFK Vyškov 3:1 (1:1)

Branky: 35. Jakub Žůrek, 77. Marek Mančík, 82. Michal Vrága - 7. Daniel Přerovský

Rozhodčí: Drozdy –Kneisl, Škrobák (Bábíček)

Žluté karty: Mančík – Matocha, Jeřábek

Diváci: 225

Uherský Brod: Nemrava – Holík, M. David, Vrága – Dolina (83. Michalec), Sklenář, R. David, Šálek, Mančík (85. Jaroněk) – Hruboš, Žůrek (72. Nevařil).