Domácí Frýdek poprvé padl a dalších osm zápasů nevyhrál. Druholigový nováček zachraňoval podzim až v závěru soutěže. Nakonec uhrál dvacet bodů a zimovat bude na jedenácté příčce.

Kromě jednoho zápasu jste pokaždé nastoupil v základní sestavě. Jste spokojený s vaším hostováním ve Frýdku-Místku?

Šel jsem do Frýdku s tím, abych odehrál co nejvíce zápasů a dal nějaké góly. To se mi splnilo, takže jsem spokojený. Dal jsem dvě branky, mohlo jich být víc, ale spíš jsem přihrával. Jsem rád i za ně. Stál jsem jenom kvůli kartám proti Mostu.

Na hostování si vás vybral trenér Duhan osobně?

Ano. Volal už před začátkem podzimu, což bylo super. Dokonce mně poslal tréninkový plán. Naznačoval, že bych mohl dostávat hodně příležitostí. Vycítil jsem z toho, že bych mohl hrávat.

Jaké byly ambice klubu před začátkem sezony?

Hlavně jsme mysleli na to, abychom nehráli o záchranu, chtěli jsme na podzim uhrát co nejvíce bodů, aby byl na jaře klid. Ze začátku jsme šlapali, pak se to trochu zabrzdilo, na Žižkově jsme remizovali a prohráli doma s Třincem. Od té doby to šlo dolů, nějaké body jsme uhráli až na konci podzimu.

Co se stalo, že jste se po výborném začátku propadli až na jedenácté místo?

Určitě tam byla velká nováčkovská euforie, možná i dobrý los. Nevím, těžko říct. Ze začátku jsme plnili i taktické pokyny trenéra, pak se to nějak vytratilo.

Samostatnou kapitolou byli v domácích zápasech vaši diváci. V průměru jich chodilo 4250.

Naši fanoušci byli skvělí. To byla asi největší bomba druhé ligy. Přes sedm tisíc jich přišlo na Třinec, skoro šest tisíc na Karvinou. Fotbal je ve Frýdku sport číslo jedna, na nic jiného se tak na podzim nechodilo.

Po Slovácku je Frýdek vaše druhé profesionální angažmá. Můžete srovnávat?

Hlavní rozdíl je v kvalitě. První liga je někde jinde, druhá je víc o vyrovnanosti a bojovnosti. V první lize vyčnívají Plzeň a Sparta, tady nevyčnívá nikdo, každý může porazit každého.

A co se týká podmínek pro fotbal?

Slovácko je profi klub, všechno je na výborné úrovni, hřiště bylo vždycky perfektně připravené. Je tam kvalitní servis kolem hráčů a tréninkové plochy. Nechci Frýdku nějak škodit, všechno bylo také v pohodě, ale ještě na jaře se tam hrála třetí liga, ten rozdíl tam musí být vidět. Osobně si nemůžu na nic stěžovat, byt mám kousek od stadionu, skoro na každý zápas jezdí rodina a přítelkyně. Domů se snažím jezdit jednou dvakrát týdně, není to zase tak daleko.

Dokážete si představit, že byste šel do Frýdku na přestup?

To je otázka, na kterou bych teď nerad odpovídal. Hostování jsem podepsal jenom do konce podzimu. Co bude dál, ještě nevím, mělo by se to rozseknout v nejbližších dnech. Je jasné, že bych chtěl hrát první ligu, na druhou stranu cítím, že ve Frýdku bych si na jaře zahrál víc.