V sobotu čeká na svěřence Michala Korduly stejný soupeř. Mužstvo nabuzené výhrou ve Štruncových sadech si věří i v rámci HET ligy na domácím trávníku.

„Musíme hrát srdcem, stejně jako v Plzni. Je to jenom o nás, dokázali jsme je porazit v poháru, můžeme to dokázat i v lize,“ říká odhodlaně před sobotním šlágrem Lukáš Sadílek.

Našli jste senzační výhrou v poháru recept proti Plzni také na ligu?

Potvrdili jsme si, že se s Plzní dá hrát. Určitě nastoupí v jiné sestavě, vrátí se jim reprezentanti, ale to je jedno. Mají dostatečně kvalitní a široký kádr. Musíme hrát srdcem, stejně jako v poháru a musíme se držet pokynů trenéra. Nesmí to být tak, že přijede Plzeň a my se z toho sesypeme.

Je to velká motivace obrat Plzeň jako první klub o ligové body?

Rozhodně. Jsme na zápas natěšení, dokázali jsme je porazit v poháru, můžeme to dokázat i v lize. Je to jenom o nás. Kdybychom to zvládli i podruhé, bylo by to super.

V Plzni jste odehrál celý zápas plus prodloužení. Čekáte, že budete hrát i doma?

Tak to fakt nevím, to je spíš otázka na trenéra.

Jak moc náročný byl pohárový zápas?

Těžký zápas, na těžkém povrchu, k tomu ještě to prodloužení. Jsme rádi, že jsme ho zvládli, to potom ta únava rychleji odplave. Je to o hlavě. Když se vyhraje, tak se všechno snáší daleko líp, i to cestování. Na všechny tři zápasy jsme jeli v poháru přes celou republiku. Doufám, že v dalším kole už budeme hrát doma. Bylo by zajímavé hrát derby proti Zlínu.

Překvapivě jste Plzeň hlavně v první půlce přehrávali. Sedl vám zápas?

Myslím, že sedl úplně všem. Týmově jsme podali výborný výkon. Nebylo to o špatném výkonu soupeře, bylo to i naší kvalitou. Víc jsme drželi míč, měli jsme dobrou rozehrávku, šli jsme víc za postupem. Směrem k ligovému zápasu jsme si ukázali, že se s nimi dá hrát.

Dal jste za áčko první branku v soutěžním zápase. Kolik se platí ve Slovácku za první gól?

Myslím, že je někde napsáno, že se platí jenom za první ligový gól. Zatím se nikdo nehlásil, to mně vyhovuje (směje se).

Dostal jste k brance hodně gratulací?

Něco přišlo, řekl bych, že přiměřeně. Možná jich bude víc, když dám gól a vyhrajeme v sobotu. Tu výhru v lize potřebujeme víc než v poháru.

Do konce podzimu schází tři kola. Máte nějaký bodový plán nebo přání?

Ideální scénář je získat devět bodů. Potřebujeme něco uhrát, aby se nám na jaře líp dýchalo. Po Plzni nás čeká derby ve Zlíně, tam se může stát cokoliv. Jihlavu porazit bude doma povinnost.

Po fotbalové stránce jste měli jako rodina úspěšný víkend. Váš bratr Michal vedl jako kapitán českou reprezentaci do 19 let v úspěšné kvalifikaci. Slovácko vyřadilo z poháru Plzeň. Rozebíráte svoje zápasy?

Jasně, sledujeme se, voláme si. O zápasech mluvíme jenom zběžně. Že bychom je nějak zvlášť rozebírali do hloubky a diskutovali o nich, tak to ne.