„Vůbec nechápu, co se stalo. Úplně jsme zkolabovali. Jasně nejhorší poločas v sezoně," těžko hledal slova zklamaný trenér ČSK František Ondrůšek.

Uherský Brod – Bystřice nad Pernštejnem 1:4 (1:0)

V prvních pětačtyřiceti minutách přitom nic nenasvědčovalo tomu, že by se u řeky Olšavy mohla odehrát blamáž.

Domácí potvrzovali roli favorita, měli hru pod kontrolou a po půlhodině hry udeřili. Dolina po přečíslení potáhl míč po straně, zpětnou přihrávkou krásně našel nabíhajícího Hruboše, který placírkou dopravil míč do sítě – 1:0.

„Hráli jsme opravdu dobře, může nás jen mrzet, že jsme nedali další góly, protože šance jsme na to měli," konstatoval domácí kouč.

Po změně stran si ovšem musel protírat oči, jestli sleduje stejný tým. Po brzkém vyrovnání sice měli jeho svěřenci velkou šanci vrátit se do vedení, Hrubošovu hlavičku ale hostující gólman v poslední chvíli zneškodnil. Bystřice vzápětí udeřila podruhé a zbytek utkání se pro Broďany proměnil v zoufalství. Neprobralo je ani trojnásobné střídání a při hře vabank ještě dvakrát inkasovali, takže utkání pro ně skončilo debaklem 1:4.

„Dostat čtyři góly za poločas, to je katastrofa. V životě jsem nic takového nezažil. Zklamali jsme jako tým od gólmana až po posledního náhradníka," zlobil se František Ondrůšek.

„Mohli jsme být v tabulce sedmí, místo toho jsme nechali soupeře, aby se k nám nebezpečně přiblížili. Začíná nám hořet koudel u zadku. Musíme honem rychle na zem a začít získávat body. Do konce ještě zbývá dlouhých deset kol," zvedl varovně prst brodský trenér.

Branka domácích: 32. Hruboš.

Uh. Brod: M. Ondrůšek – Solařík, M. David, Vrága, Kudela (80. Zemánek) – Dvořák (60. Josefík), Šálek, Nevařil (60. Pochylý), Mančík (60. Velecký) – Vojtěch Dolina, Hruboš. Trenér: F. Ondrůšek.(std)