V posledních vzájemných zápasech devětkrát za sebou prohráli a už tři sta minut nevstřelili soupeři gól. Povstanou fotbalisté 1. FC Slovácko z popela jako bájný Fénix a zničí v neděli pražskou Spartu?

1. FC SLOVÁCKO – SPARTA PRAHA

Neděle 17.00

Bilance: 20 zápasů – 4 výhry, 1 remíza, 15 porážek, skóre 13:32

Hradišťský tým je před duelem se Spartou velkým outsiderem, už nejednou se však nejen ve fotbalové historii stalo, že odepisovaný David se vzepřel předem danému osudu a slavně porazil Goliáše. V něco takového věří i na Slovácku.

„Hlavně se musíme oprostit od pesimistických nálad posledních dnů. Abychom uspěli, bude potřeba zápas s maximálním odhodláním odbojovat, nebýt před vlastními fanoušky ustrašení a předvést odvážný výkon. Jedině to nás může odrazit k tomu, že dáme góly, zápas zvládneme a vyhrajeme," říká před jedním z vrcholů fotbalového podzimu trenér domácího týmu Miroslav Soukup.

Veledůležitou podmínkou úspěchu bude uhlídat rudý tank jménem Léonard Kweuke. Kamerunský bijec, který je v současné době jasně nejzářivější hvězdou Sparty, má úžasnou fazonu. Stačí letmý pohled do statistik – Kweuke ve čtyřech ostrých duelech (v lize proti Dukle a Příbrami a ve 3. předkole Evropské ligy proti vídeňské Admiře) nasázel pět branek.

„Pro Spartu je platný jak ve hře, tak při standardkách. Navíc je to typ hráče, který se strašně těžko brání. Je silný, tělem si vás odhodí jako nic. V určitých okamžicích bude potřeba ho zdvojovat a možná i ztrojovat," tvrdí asistent trenéra Soukupa Jan Palinek, který jako bývalý výborný obránce má s hlídáním útočných es soupeře nemalé zkušenosti.

Velkou porci soubojů se sparťanským obrem svede stoperská dvojice Trousil, Hofmann. „Kweuke má formu jako hrom, je neskutečně silný, máme se na co těšit. Je ale na nás, abychom ho účinně zdvojovali. Zároveň se však nesmíme soustředit jen na něj, to by byla velká chyba," upozorňuje Jan Trousil.

Zkušený mazák si je vědom kvalit soupeře, přesto je rád, že po nepovedeném vstupu do soutěže přijede právě Sparta. „Myslím, že v naší situaci je to lepší, než kdybychom přivítali třeba Příbram nebo Budějky, se kterými by neexistovalo nic jiného než vítězství. Proti Spartě nás poženou lidi, a když uvidí maximální bojovnost, tak nám třeba i odpustí nějaké nedostatky. Věřím, že když podáme výkon na hraně našich možností, můžeme uspět," burcuje stoper Slovácka.

Nejbohatší český klub se sice na začátku sezony také nepyšní oslnivou formou, přesto bude v neděli jasným favoritem. Určitě mu neublíží ani fakt, že ve čtvrtek absolvoval odvetu 3. předkola Evropské ligy proti Admiře Vídeň. Spíše naopak, postup do další fáze může hráče posílit.

„O nějaké únavě podle mě nemůže být ani řeč. Hráči by měli být na tento rytmus trénovaní, neměli by mít problém to zvládat. Navíc Sparta má dostatečně široký kádr na to, aby hrála současně pohár i ligu," potvrzuje Miroslav Soukup, kterému bude chybět jediný, zato důležitý hráč. „Rekonvalescence Michala Korduly po operaci vyhřezlé plotýnky není krátkodobou záležitostí. Trénovat s námi bude moct až někdy na konci září," je smířený trenér Slovácka, který už naopak bude mít k dispozici Filipa Hlúpika.