„Výsledek odpovídá dění na trávníku. Pro nás je to dobrý bod,“ říká hostující kouč Onda.

První půle vyšla lépe domácímu Uničovu, který se ve 34. minutě dostal do vedení. Gólmana Nemravu překonal Hladík. „K zápasu jsme nastoupili s nějakým záměrem. V první půli jsme čekali tlak domácích, který jsme relativ ně dobře ustáli. Vzadu jsme neudělali moc chyb. Soupeře, který mí hlavně směrem dopředu výborný tým, jsme pustili do jediné šance, kterou proměnil,“ hodnotí úvodní část Onda.

Hostující kouč i za nepříznivého stavu věřil, že se dá utkání zvládnout lépe. „Ve druhé půli jsme vyrovnali hru i výsledek,“ říká Ondra. Z trestného kopu se trefil středopolař Šálek.

Broďané ve zbytku zápasu pozorně bránili a hrozili z brejkových akcí. Žádnou ale nedotáhli, a tak brali v Uničově alespoň bod. „Zápas jsme klidně mohli otočit, ale bylo by to nezasloužené,“ cítí Onda.

Uničovští fotbalisté se po přestávce snažili nedělní dopolední duel definitivně rozhodnout, ale pozorný obranný val nepřekonali.
Hráči Uherského Brodu v MSFL bodovali potřetí za sebou a jsou blízko záchraně. Pojistit třetí ligu mohou už v domácím dvojzápase s Petřkovicemi a Hulínem, který je v týdnu čeká.

Fortuna MSFL, 23. kolo -

SK Uničov – ČSK Uherský Brod 1:1 (1:0)

Branky: 34. Jan Hladík – 56. Bronislav Šálek
Rozhodčí: Žurovec – Mikeska, Mojžíš (Bobek)
Žlutá karta: Sklenář (Uherský Brod)
Diváci: 180
Uherský Brod: Nemrava – Pavelka, D. Marek, Vrága, Pochylý – Michalec (68. Dolina), R. David, Šálek, Jaroněk (86. Mančík) - Hruboš, Žůrek (77. Sklenář).