Dobrou výchozí pozici má družstvo Uherského Brodu, které je po podzimu v tabulce na druhé příčce s pouze dvoubodovým odstupem na lídra z Březnice. ,,Na jaro jsme se poctivě připravovali. Zúčastnili jsme se čtyř halových turnajů. Představili jsme se v domácím Kamenex Cupu, ve Vítkovicích, Kostelci na Hané a v polském Štětíně.

Od konce února jsme každý víkend hráli modelové utkání," prozradil trenér Lumír Petrka. Ten však do zbytku sezony půjde s dost oslabeným kádrem. ,,Záložnice a možná největší opora Čagánková zamířila do prvoligové slovenské Myjavy a střídavý start z celku 1. FC Slovácko u nás skončila Jílková. Získali jsme ale záložnici Leonu Hubáčkovou z Luhačovic a po roční pauze se do družstva vrátila obránkyně Simona Crlová," vypočetl změny Petrka.

Ten se dívá na zbytek sezony reálně. ,,Trochu nás pálí post střední záložnice, proto bude hodně těžké udržet pobyt na druhé příčce. Možná budeme rádi, když v soutěži skončíme do pátého místa," tvrdí vůdce uherskobrodské lavičky. Petrka by tak měl mít aktuálně největší sílu v obraně. ,,Defenzíva by měla být pevná. Kvalitní máme i obě brankářky Marcelu Kočendovou a Šmilauerovou," spoléhá se Lumír Petrka.

Ve skvělém rozpoložení se po podzimu nachází rovněž celek Babic, kterému po polovině soutěže patřína třetí místo. ,,Zimní přípravu jsme absolvovali v domácích podmínkách. Využívali jsme tělocvičnu i venkovní hřiště a vybíhali jsme i do terénů v okolí Babic. Družstvo pracovalo na nabírání hrubé síly i fyzické kondice.

Také jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje Kamenex Cup v Uherském Brodě, kde se nám v konkutenci týmů z první, druhé a třetí ligy a dokonce i některých celků hrajících Ligu mistrů podařilo postoupit do finálové skupiny. Rovněž jsme odehráli i několik přípravných utkání, mimo jiné se silnými družstvy Nesytu Hodonín a Holešovských holek," pochvaloval si pohodu vedoucí družstva Aleš Havlíček, zváště když jeho svěřenkyně fotbal stále baví.

,,Zdobila nás totiž skvělá morálka. Vždyť na tréninky pravidelně chodilo okolo deseti hráček," těší Havlíčka. Vedoucí Babic má o jarním období jasnou představu. ,,Kromě toho, že se znovu chystáme fotbalem bavit naše diváky, je naším dalším cílem udržet se v tabulce krajského přeboru minimálně na bronzové příčce. Také chceme důstojně odehrát finále Poháru zlínského kraje žen v květnu ve Zlíně," plánuje Havlíček, který se ovšem ve zbytku sezony bude muset obejít bez dvou nedávných stálic základní sestavy.

,,Kolektiv z osobních důvodů opustily Veronika Kočendová a Karolína Zbožínková. Naopak po dlouhodobém zranění se do týmu vrátila Kristýna Kotlabová," prozradil Aleš Havlíček.

Především zlepšít herní projev a vrátit důvěru vlastním divákům se chystá tým Nezdenic. Po půlce krajského přeboru nejslabší družstvo soutěže to ovšem bude mít hodně složité. ,,Máme úzký kádr pouze třinácti fotbalistek. Proto doufám, že se nám budou vyhýbat zranění. Zlepšit musíme obrannou činnost a produktivitu," ví, kudy vede cesta k povedenějším výsledkům první muž nezdenické lavičky Ivan Pavlis.

Program prvního jarního kola v KP žen:
Sobota: Nezdenice – Uherský Brod (12), Brumov – Březnice (14), Babice – Březůvky (15.30).
Neděle: Valašské Klobouky – Lužkovice (12), Žalkovice - DFK Holešov (13).

Lubomír Hotař