„V Uherském Brodě se trenér nedovolává,“ reagoval na náš dotaz ohledně výměny trenéra prezident ČSK Josef Hamšík. „Pan Šebesta hned po sobotním zápase nabídl rezignaci a my jsme ji v neděli přijali. Rozhodli jsme se, že je potřeba situaci řešit,“ popsal okolnosti šéf brodského klubu.

Pak už dostaly události rychlý spád. Volba okamžitě padla na Lubomíra Blahu, který nakonec na nabídku kývl. „Slíbil jsem Josefovi (Hamšíkovi), že pomůžu a mužstvo do konce sezony převezmu. Ale nebylo to hned, musel naléhat,“ povídá s úsměvem Blaha, který přímo v Uherském Brodě bydlí. „Kdyby ta nabídka přišla odjinud, tak bych se rozmýšlel mnohem víc. Ještě něco kousek odsud bych možná vzal, jinak ale ne,“ dodal Blaha.

„Lepší volba než je pan Blaha ani nemohla padnout. Je to výborný trenér, který působil v lize, má i zkušenostmi s bojem o záchranu,“ tvrdí dnes už bývalý uherskobrodský kouč Zdeněk Šebesta.

Ten klub zcela neopouští, při záchranářských pracech bude svému nástupci nápomocen. „Už jsme spolu některé věci probírali. Předám mu všechny své poznatky, domluvili jsme se také, že budu pozorovat soupeře,“ nastiňuje při výměnách trenérů neobvyklou spolupráci.

V tomto případě se však o nic až tak mimořádného nejedná. Šebesta je uherskobrodský srdcař, který v klubu hrával, k postupu pak v trenérské roli přivedl dorost i muže a těší se podpoře vedení v čele s Josefem Hamšíkem. „Víte, bylo to jen o výsledcích. Kdybychom měli o dva body víc, tak by k žádné změně nedošlo,“ potvrzuje prezident klubu, že to pro něj něbylo jednoduché rozhodnutí.

A proč se Zdeněk Šebesta, pro kterého byla posledním zápasem na brodské lavičce porážka na hřišti posledních Boskovic, rozhodl nabídnout rezignaci? „Máme deset hráčů na marodce, nikdo nový přijít nemůže. Viděl jsem, jak na manačaftu leží deka, a cítil, že já už tady nic nezmůžu. Jedinou možností, ja dát mužstvu nový impuls, byl příchod nového trenéra. Rozhodně jsem nechtěl utíkat. Nebudu mít klid do té doby, než budu vědět, že jsme zachránění. O udržení divize jsem ale stoprocetně přesvědčený,“ dodal důrazně.

Polít zdecimovaný tým živou vodou před závěrečnou částí sezony už tedy bude úkol pro Lubomíra Blahu, Ten mimo dlouholetého působení v Kunovicích vedl například v nejvyšší soutěži Zlín a naposledy vykonával fukci sportovního ředitele ve Slovácku.

„Přiznám se, že jsem fotbal v Brodě příliš nesledoval, takže se teď v první řadě musím pořádně seznámit s mužstvem. Tomu v poslední době chyběl elán, tak bude potřeba jej nabudit, namotivovat,“ plánuje Blaha, který si premiéru na brodské lavičce odbude v sobotním utkání s Třebíčí.