Šampionát, jehož ústřední myšlenkou je spojovat lidi, odbornou i širokou veřejnost prostřednictvím fenoménu, jakými jsou fotbal a víno, odstartuje v květnu příštího roku ve Znojmě. Po zápasech ve skupinách se reprezentační týmy z Itálie, Maďarska, Německa, Portugalska, Rakouska, Slovinska, Švýcarska i pořadatelský tým FC Vinaři z České republiky přesunou do srdce Slovácka, kde je čekají zápasy o konečné umístění.

„Do centra Slovácka se všichni hráči, fanoušci i funkcionáři těší, protože tento kraj není znám jen ligovým fotbalem, ale především pohostinností a tradicemi, které si zdejší lidé umí neopakovatelně užít. Když k tomu přidáme, že Uherské Hradiště rozumí i vínu, byla pro nás volba finálového města jednoduchá,“ uvedl prezident reprezentačního výběru FC vinaři České republiky a organizátor mistrovství Martin Chlad.

Hlavní vstup do centrálního objektu. Ilustrační foto
Změny a opravy v hradišťské nemocnici mohou způsobit komplikace

Podporu vedle hejtmana Jihomoravského kraje našel organizační výbor i u starosty Uherského Hradiště Stanislava Blahy.

„Naše město je otevřeným srdcem Slovácka, ve kterém mají dobré víno i fotbal svůj domov a které vždy přivítá s radostí návštěvníky z celého světa. Jsem rád, že po EURO U21 v roce 2015 budeme moci na našem ligovém stadionu přivítat další významnou sportovně společenskou akci. Jsem přesvědčený, že díky tradiční pohostinnosti našeho města zažijí všichni hráči i jejich doprovod nezapomenutelné chvíle, na které budou dlouho vzpomínat,“ vítá další mezinárodní projekt v Uherském Hradišti Stanislav Blaha.

Patronát nad setkáním fotbalových vinařů převzala fotbalová legenda a uherskohradišťský rodák Miroslav Kadlec.

„S fotbalem jsem spojil svůj život a víno mě zaujalo po skončení profesionální kariéry. Proto když mně byl nabídnutý patronát nad VINO EURO 2020, navíc v mém rodném městě, které je stále mým domovem, tak to pro mě byla jednoduchá volba. S potěšením budu sledovat, jak to jde vinařům na zeleném trávníku a pak u sklenky dobrého vína rád vyslechnu jejich zkušenosti z vinic a sklepů po celé Evropě,“ těší se na svoji roli kapitán vicemistrů Evropy z roku 1996 Miroslav Kadlec. 

Pohled z Rytířské cesty na hrad Buchlov.
Hlasujte pro Rytířskou cestu k hradu Buchlov v soutěži Alej roku 2019