„Za Kladnem jsme udělali tečku. Bylo to nepovedené utkání, ale nechceme se v něm už teď přehrabovat. Veškerou pozornost směřujeme na závěr ligy. Mnozí nás posílají na dno, ale my se tak vůbec necítíme. Mobilizujeme na všech frontách. Jsou před námi ještě čtyři zápasy a každý z nich začíná za stavu 0:0. Už několikrát jsme v letošní sezoně prokázali, že máme kvalitní mužstvo, které dokáže zvládnout i těžké zápasy, jako byl například zápas se Slavií,“ odmítá poraženecké nálady v klubu jeho tiskový mluvčí Aleš Mazúrek.

Aktuální pozornost se v Hradišti soustředí na dnešní utkání s Mladou Boleslaví, které může mnohé změnit. Předpokládá to však v pátečním duelu neztratit ani bod. „Z hráčů je cítit velké odhodlání. Nejlépe to možná dokumentuje příběh Petra Švancary, který odnesl nedělní zápas zlomeninou záprstní kosti. Přestože mu lékaři doporučovali pětitýdenní sádru a konec letošní sezony, Petr se rozhodl zvolit mnohem nepříjemnější léčbu, která mu dává reálnou naději na start už proti Mladé Boleslavi,“ říká Mazúrek.

Zkušený útočník hned v pondělí podstoupil operaci, při které mu voperovali vyztužující destičku. Přestože cítí nepříjemnou bolest a nateklou ruku musí neustále ledovat, ve středu se zapojil do tréninku. „Jeho vůle porvat se za Slovácko o záchranu je zavazující pro všechny,“ připomíná tiskový mluvčí.
„Lidi na Slovácku žijí pro fotbal, a proto si zaslouží, aby tady liga zůstala. Naší povinností je pro její záchranu udělat všechno co je v našich silách. Na trochu bolesti se přitom člověk nesmí ohlížet. A navíc rukama se přece fotbal nehraje. Jsem domluvený s doktorem, že mi ruku důkladně zatejpuje, a já budu připraven do hry,“ neztrácí optimismus stále ještě nejlepší střelec mužstva Petr Švancara.

„V Kladně jsme propadli, zápas se nám vůbec nepodařil a fanoušci, kteří s námi vážili cestu přes celou republiku, byli právem naštvaní. I proto teď musíme dokázat, že si jejich přízeň a důvěru zasloužíme. Rozhodli jsme se také, že se jim budeme za výjezd do Kladna revanšovat. V kabině jsme se dohodli, že aktivity fanklubu podpoříme částkou, která se rovná částce, kterou vložili do zájezdu na Kladno,“ dodal Švancara. Na konto fanklubu tak poputuje od hráčů 20000 korun, které fanoušci mohou využít na přípravu chorea.

„Fanoušků a jejich podpory si velmi vážíme celou sezonu. Pevně doufáme, že ani poslední nevydařené zápasy je neodradí od přízně k našemu klubu a že Slovácko přijdou povzbudit i v nepříliš tradičním pátečním termínu utkání, které navíc bude vysílat televize. Ti, kteří přijdou na Boleslav, si mohou po utkání či v předprodeji vyměnit boleslavskou vstupenku za lístek na Příbram zdarma. Je to projev naší úcty k fanouškům, kteří mají stejně modrobílé srdce jako my,“ doplňuje hráčskou aktivitu o aktivitu klubu Mazúrek.

V podporu v rozhodujících zápasech věří i kapitán mužstva Pavel Němčický. „Víme, že si naši fanoušci mnoho radosti na našem stadionu v letošní sezoně neužili, ale v nejbližších zápasech půjde o všechno, a tak věřím, že nám svoji přízeň zachovají a my se jim odvděčíme více než stoprocentním výkonem a závěr sezony zvládneme,“ burcuje jeden z nejzkušenějších hráčů Slovácka a k němu se přidává i zástupce dravého mládí. „ Všichni, kdo půjdeme na hřiště, jsme připraveni tam nechat celé své srdce. Kladno se prostě už nebude opakovat,“ říká nekompromisně Václav Ondřejka, kterému se v jarních odvetách střelecky daří.

Při zápase s Boleslaví také proběhne akce ve Fanshopu na stadionu, kde při zakoupení tří suvenýrů dostanou fanoušci jeden zdarma. „Akce se vztahuje na všechny suvenýry 1. FC Slovácko. Ze tří produktů fandové dva zaplatí a třetí si odnesou úplně zdarma,“ vysvětluje mluvčí klubu.

Jak to vidí trenér: Přes Boleslav vede cesta k záchraně

Trenérskou premiéru na ligové lavičce si trenér 1. FC Slovácko Miroslav Soukup představoval určitě jinak. Na Kladně musel spolknou hořkou pilulku. „Na ten zápas už jsme zapomněli. Máme dobré fotbalisty a víme, kudy vede cesta k záchraně v lize. Ta cesta vede přes výhru nad Boleslaví,“ burcuje před důležitým zápasem.
Co máte nastudováno o Mladé Boleslavi, čím by vás neměla překvapit?
Nechci hodnotit Boleslav a ani se nad ní zamýšlet. Nevím, s čím přijede. Samozřejmě vím, jak hraje, vím, jak mají poskládané mužstvo, ale mě to nezajímá, protože to, jak budeme hrát, ovlivníme hlavně my. Zaměřit se musíme sami na sebe, na náš výkon. V této chvíli nám musí být jedno, jestli hrajeme doma s Jabloncem, Boleslaví nebo s kýmkoliv jiným. My ten zápas prostě musíme zvládnout a vyhrát.
Co by vás k vítězství mělo přivést?
Když chcete vyhrát, musíte dát gól. A jestli chceme dát gól, tak musíme hrát dopředu, ofenzívně a vypracovávat si šance. To jsou spojené nádoby. Určitě nebudeme chtít hrát na náhodu, nebudeme spoléhat, že přijde jeden brejk. Musíme si dokázat vytvořit tlak a minimálně tolik šancí, abychom dali o jednu branku víc než soupeř.
Jak byste přesvědčil fanoušky, kteří jsou možná po utkání na Kladně zatrpklí, aby znovu přišli na fotbal a Slovácku fandili?
Já je neumím přesvědčit slovy. Já jim můžu jenom slíbit, že na hřiště přijdou hráči, kteří budou bojovat o vítězství a budou hrát takový fotbal, který nám pomůže ke třem bodům. To divákům můžu slíbit.
Zbraň soupeře: Pro Kúdelu to bude velmi těžký zápas

V dresu fotbalistů z města automobilů přijede v páteční podvečer na stadion Miroslava Valenty Ondřej Kúdela, který na Slovácku fotbalově vyrostl.
Po fotbalových vlastech českých se touláte už nějaký pátek, ale na Slovácku máte stále své kořeny. Jak jsou hluboké?
Na Slovácko vzpomínám jenom v dobrém. Vždyť jsem tam dostal šanci hrát první ligu a vůbec mně otevřeli dveře do velkého fotbalu. Jeho výsledky stále sleduju.
Říkáte, že sledujete výsledky Slovácka pravidelně. Co říkáte na ten poslední na Kladně?
Hned jsem se pídil po výsledku. Doufal jsem, že to kluci zvládnou a že vyhrajou. Předpokládal jsem, že trenér Soukup dá mužstvu nový impuls. Bohužel to nevyšlo. Ve hře je ale stále ještě dvanáct bodů a může se stát cokoliv. Věřím, že to kluci zvládnou a zachrání se.
Z těch dvanácti bodů budou tři ve hře zrovna v utkání s vaším klubem. To pro vás asi bude hodně pikantní utkání?
To určitě. Slovácko potřebuje vyhrát. My spíše vozíme body zvenku a vyhrát budeme chtít určitě i na Slovácku. Pro mě to bude velmi těžké utkání. Celou dobu jsem se na něj velmi těšil. Po dlouhé době se dostanu domů. Na zápase budou moji rodiče, spousta kamarádů, takže se budu chtít vytáhnout. Myslel jsem ale, že Slovácko už bude zachráněné a že si zápas užiju. Teď tam jedeme s tím, že chceme vyhrát a Slovácko potřebuje také vyhrát. Ideální by bylo, kdybychom tam vyhráli a kluci se i přesto zachránili. Pro mě to bude hodně těžký zápas.