Máme za sebou další krok za ziskem tureckého titulu, a byť výsledek napovídá, že by mělo jít o jasnou záležitost, realita byla trochu jiná a musím přiznat, že nám tentokrát nechyběla ani trocha štěstí.

Přitom vstup do utkání nám vyšel perfektně a vypracovali jsme si i vyložené šance, které jsme ovšem neproměnili a připravili se tak o klidnější průběh zápasu.

K vedení nám pomohla, stejně jako v předchozím zápase hrubka stoperů, kterou tentokrát využil Dirk Kuyt.

Po vedoucí brance jsme měli další možnosti k navýšení skóre, ale ani ty jsme neproměnili.

Nevím, co se dělo o přestávce v naší kabině, protože jsem nebyl nominován ani na lavičku a sledoval jsem zápas jako divák, ale po přestávce byl Bursaspor jasně lepší a vytvořil si i zajímavé šance, při kterých nás podržel Volkan Demirel i obrana.

Myslím, si, že po poločasovém vedení jsme trochu polevili.

Nakonec jsme ale z nevinné akce přece jen druhý gól přidali a ten už soupeře skutečně zlomil.

V úplném závěru dali i třetí branku a zápas se tak dohrával vlastně jen z povinnosti.

Opět jsme hráli až v pondělí večer, takže jsme měli přehled o všech předchozích výsledcích. Byť se soustředíme sami na sebe, tak nám přece jen nemohlo uniknout, že jak Galatasaray, tak Besiktas opět klopýtli a my jsme si vítězstvím upevnili pozici na čele tabulky.

Aktuálně vedeme o deset bodů, ale to nám v tabulce chybí stále tři body, za nedohrané utkání v Trabzonu. Podle mě je to ale jen formalita, takže ten náskok je vlastně třináctibodový.¨

To je pochopitelně před důležitými zápasy, které nás čekají na Galatasaray i na Besiktasi důležité, protože nám do těchto zápasů může dodat potřebný klid a jistotu.

Pokud nejbližší tři zápasy zvládneme, mezi Galatasarayem a Besiktasem se doma utkáme s Antalyí, což znamená že venku neprohrajeme a doma zvítězíme, tak bude dle mého o titulu rozhodnuto a budeme si snad moci zahrát i my, kteří jsme tolik šancí nedostávali.

Na Galatasarai hrajeme v neděli, takže mi unikne derby mých klubů v Česku tedy zápas Slovácka se Spartou, který bude určitě zajímavý.

Slovácko teď hraje ve formě a Sparta kráčí za titulem. Neměla by si dovolit ztratit, ale bude to mít těžké.

Slovácko může hrát v klidu, protože je uprostřed tabulky a Spartě to určitě neulehčí.

Každopádně se diváci mají na co těšit a mě docela mrzí, že ten zápas neuvidím. Třeba jej najdu někde ze záznamu.

Z Istanbulu vás zdraví Michal Kadlec.