V Mistřicích jsou přesvědčeni, že šestibodový náskok už jejich soupeři nestačí zlikvidovat. „Věřím, že naše úsilí bude na konci sezony korukováno postupem do okresní soutěže. Čeká nás sice těžké jaro, ale šest bodů je dost velký náskok,“ myslí si trenér vedoucího celku tabulky Igor Engler. „Šest bodů? To nic není. Pokud se nám podaří Mistřice porazit, už jsou to jen tři a v dalších zápasech určitě také něco poztrácí,“ nevzdává se předseda TJ Sokol Částkov Petr Pospíšil. Jak se zdá, odvety budou ještě pořádně zajímavé.

Mistřičtí v podzimní části sázeli na sehraný kádr, který od začátku šel za svým cílem. První body ztratili až v sedmém kole za domácí remízu 2:2 s Popovicemi, jedinou porážku pak svěřenci trenéra Englera utrpěli až v předehrávce prvního jarního kola v Medlovicích. Nepovedený závěr podzimu přisuzuje kouč Mistřic vedle únavy z náročného programu i rozhodčím. „Jejich kvalita je slabá, navíc po nás jdou,“ nebere si Engler servítky. Přesto věří, že postup jeho mužstvu neunikne. „V zimní přestávce chceme kvalitně potrénovat, doufám také, že kluci doléčí všechna svá zranění a do jarních bojů půjdeme kompletní,“ přeje si trenér Mistřic, kde se neplánuje žádné velké posilování. „Kádr máme dostatečně široký i silný. Potřebujeme pouze přivést gólmana, protože chytá hráč z pole Martin Horňák. Několikrát nás sice podržel, v určitých situacích ale bylo poznat, že není brankář,“ říká Engler, který by rád přivedl svého syna Martina. To však závisí na skutečnosti, zda za něj v Jalubí najdou náhradu.

Částkov straší posilami

Mocné posilování se naopak chystá v táboře nejbližšího pronásledovatele Mistřic, v Částkově. „Chceme přivést čtyři až pět hráčů, tři už jsou tak na 99,9 procenta jistí,“ straší soupeře Petr Pospíšil, podle kterého se jedná především o ofenzivně laděné fotbalisty z vyšších soutěží. Útok na první příčku tedy může začít.

Po skončení minulého ročníku, ve kterém Částkov obsadil až jedenácté místo, přitom nic nenasvědčovalo velkému obratu k lepšímu. „Skončil trenér Hubáček a s ním i několik hráčů, takže jsme hledali náhradu. Nakonec se nám podařilo ulovit na trenérský post Jiřího Veselého, který s sebou z Jiskry Otrokovice přivedl i svého syna a další dva kluky,“ vrací se o půl roku zpět Pospíšil, kterého ani nenapadlo, že by mužstvo mohlo hned útočit na mety nejvyšší. „Chtěli jsme stabilizovat kádr, na postup jsme absolutně nepomýšleli. Jenže všechno si rychle sedlo a začalo se dařit,“ je sám překvapen séf Částkova, který tak rychle přehodnotil cíle.

„Teď mohu na rovinu říct, že chceme postoupit. Jen mě mrzí, že naše pozice není ještě o něco lepší. Štvou mě hlavně zbytečné domácí ztráty porážka s Březolupy a remíza s Vážany. Ale nedá se nic dělat, musíme to na jaře dohnat,“ dívá se Pospíšil dopředu.

Když se dva perou, třetí se směje, zní známé přísloví. Jako třetí vzadu budou v jarní části základní třídy v závětří vyčkávat fotbalisté Popovic, kteří se do základní třídy poroučeli z okresní soutěže. Jak se však zdá, pád na dno u mužstva odstartoval ozdravný proces. „Atmosféra je tady nesrovnatelně lepší. Zatímco v minulé sezoně chodili na trénink čtyři hráči, teď je to pravidelně pátnáct až sedmnáct kluků,“ pochvaluje si tréninkovou morálku vedoucí týmu Petr Tureček, který se společně s dvojicí Křapa, Mimránek podílí i na trénování.

Bude se smát třetí vzadu?

Do mužstva se Popovickým podařilo zapracovat šikovné dorostence a mix se zkušeností přináší výsledky. „Děláme to tady více méně na kamarádské bázi a zatím to klape. Před sezonou jsme si žádné postupové cíle nedávali, chtěli jsme prostě hrát, co nejlíp to půjde. Pokud by se ale situace na jaře vyvíjela nadějně, návratu do okresní soutěže bychom se nebránili. Jak ale říkám, tlačit na pilu rozhodně nebudeme,“ tvrdí Tureček.

Ruku v ruce s tím jde otázka posílení. „Kádr zůstane stejný. Chceme hrát hlavně s místními kluky, žádné změny tak nejsou na pořadu dne,“ zdůrazňuje vedoucí týmu. Situaci v tabulce má však moc dobře zmapovanou. „Osm bodů ztráty je sice hodně, Mistřice i Částkov ale hostíme doma a oba chceme porazit. Navíc nás na podzim trápila špatná produktivita, kvůli které jsme zbytečně poztráceli několik bodů. Když ji vylepšíme, kdo ví, jak to ještě může dopadnout,“ usmívá se šibalsky Petr Tureček.