„V Jablonci jsem úvodní dvě kola nehrál, takže jsem se na utkání strašně těšil. Chtěli jsme si zápas se Spartou užít, ale nepovedlo se to. Pocity po utkání jsou špatné – prohráli jsme a ani výkon nebyl dobrý," klopil zrak čtyřiadvacetiletý záložník, podle kterého byla rozhodujícím okamžikem zápasu neproměněná šance za stavu 1:2.

„Kdybychom zachovali víc klidu a vyrovnali, tak by nás to ještě víc zvedlo. Velká škoda. Pak jsme navíc dostali na 1:3, a pak už to bylo těžké. Musíme to zlomit na Dukle," vyhlíží Jiří Valenta další zápas.

Zatímco on je v týmu zatím krátce a mluvil spíše opatrně, to zkušený mazák Jan Trousil si nebral servítky. „To, co jsme předvedli na hřišti, to je hrůza! Ničí mě to, bere mi to energii do fotbalu," láteřil ostřílený stoper. Že by aspoň trochu zvedl náladu vstřelený gól, který byl vůbec trefou Slovácka v této sezoně, na to zapomeňte.

„O nějakém gólu nemám náladu se vůbec bavit. Nehrajeme dobře, našimi chybami darujeme soupeři góly. Za zmínku stojí snad jen patnáctiminutovka po snížení, kdy jsme Spartu přitlačili. Jenže pak přišla standardka a rázem to bylo zase o dva góly," nechápal Jan Trousil, který dal naplno průchod emocem.

Na svém týmu nenechal suchou nit. „Přijde mi, že pro X hráčů je tady vrcholem středeční nebo čtvrteční trénink. Všichni si dovolí kličku, vypadá to, že tady hraje Barcelona. Pak ale přijede devatenáctiletá záloha Sparty a nepůjčí nám balon. Přitom dneska se se Spartou dalo hrát. Mrzí mě, že přijdou lidi a my je vyženeme," litoval věrných fanoušků.

Stejně jako trenér Soukup, ani Jan Trousil nevidí podobnost s předchozí sezonou, kdy byl hradišťský tým po třech kolech bez bodu.

„Minulý rok jsme hráli dobrý fotbal, jen jsme nebodovali. Teď prohráváme zaslouženě. Musíme se rychle vzpamatovat, protože když nezačneme bodovat, tak nám začne ujíždět vlak. Musíme tu deku rychle setřepat. Musíme se zmátořit, uhrát něco na Dukle a doma s Teplicemi," ví moc dobře pilíř slovácké obrany. 

Související: Slovácko utržilo debakl a je poslední