Paradoxně největší hrubku „vyrobil" v nastaveném čase v malém vápně Pražanů. V jasné gólové šanci se míč z jeho kopačky místo důrazného zakončení k brankáři Radovi sotva dokutálel…

V poslední minutě jste měl asi největší příležitost Slovácka. Ze čtyř kroků jste trefil jenom gólmana Dukly Radu. Míč vám nesedl?

Balon jsem si zpracovával na prsa a dával ho dolů. Čekal jsem, že trošku odskočí, ale zůstal na zemi. Netrefil jsem míč bodlem, jak jsem chtěl, ale jenom podrážkou. Jednoznačně moje chyba, šlo to brankáři Dukly rovnou do rukou.

Máte po remíze pokaženou náladu?

Já nevím, neprohráli jsme. Po víkendu jsme věděli, jak hrály mančafty pod námi. Dukla je nepříjemný soupeř, hodně drží balon. Hraje takovým zvláštním způsobem, na který jsme se připravovali. Pro nás je momentálně problém v tom, že si vytváříme šance a neskórujeme. Mohli jsme jít do vedení na Spartě a měli jsme šance i proti Dukle. Tím pádem se uklidníte a soupeř musí otevřít hru. Pokud gól nedáme, tak pořád útočíme do plných. Proti Dukle jsme měli víc šancí, ale nakonec se může stát, že jedna naše chyba v obraně rozhodne. Potom je to hodně nepříjemné. Teď musíme bodovat v Teplicích a doma s Příbramí.

Jsou čtyři body váš cíl z těchto dvou zápasů?

Teplice jsou na tom momentálně daleko hůře než my, ale chceme tam vyhrát, tak jako v každém zápase. Umím si představit, jaká tam bude před zápasem atmosféra. My jim nemůžeme dovolit, aby nám ze začátku daly gól a zápas ovládly. Věřím, že to budeme my, kdo bude mít větší důraz a nasazení a branky konečně přijdou. Jedeme do Teplic s tím, že zápas musíme prostě zvládnout.

Pokud vezmeme i podzimní část ligy, tak jste už čtyři zápasy v řadě nevyhráli. Vnímáte to?

Osobně to nijak nevnímám. Byla zimní pauza, nevím jestli jsou to tři, nebo kolik zápasů bez výhry. Jde mně o to, jakým způsobem hrajeme. Ze zápasu na Spartě jsem měl do šedesáté minuty dobrý pocit. To utkání bylo o první brance, kterou jsme bohužel nedali. Podobně jako proti Dukle. Říkám znovu, že jestli chceme vyhrát nebo bodovat, tak musíme dát gól. Začátek je podobný jako na podzim, ale na druhou stranu musím říct, že jsme na úvod každé půl sezony měli třikrát po sobě nulu. Proti Dukle jsme to zlomili a nebudeme tři kola v řadě bez bodu.

Dukla vstřelila už v sedmé minutě vedoucí branku. Rozhodčí odmával ofsajd, ale gól byl podle všeho regulérní. Jak jste viděl tu situaci?

Ve skrumáži míč někdo vystřelil, nevím jak to tam přesně bylo. Když jsem se otočil, tak za námi stál jeden z hráčů Dukly. Jestli tam byl v době střely, to nevím. Rozhodčí to prostě odmával. Na druhé straně byl zákrok na Skaláka, který se dal pískat penaltově, ale v této chvíli to neřeším. Rozhodčí to odpískali na jednu stranu tak a na druhou zase tak. Myslím si, že tyto momenty zápas nerozhodly. To naše neproměněné šance.

Podle slabé návštěvy se zdá, že hrát v pondělí v pět hodin není zrovna ideální čas. Souhlasíte?

Kolik přišlo lidí?

Necelé čtyři tisíce.

To není naše věc, v kolik se zápas hraje. Hodně lidí je do čtyř nebo do pěti ještě v práci. Osobně bych byl raději, kdyby se začínalo až v šest, ale všeobecně mimo Plzně, která jede, na úvod jara moc diváků nechodí. Myslím si, že kdyby dneska přijela Sparta nebo Plzeň, divák by si to nějak zařídil a přišla by lepší návštěva. Ostatní mančafty asi tolik v takové zimě netáhnou, ještě když je zápas v televizi.

Související Trousil šťastný konec nezařídil a Skalák: Bod není špatný