Jenže nestalo se a náskok na sestupové příčky se ztenčil. O osudu utkání rozhodla tříminutovka z konce první půle, během které hosté inkasovali oba góly. Naše herní převaha v utkání byla obrovská, ale pohříchu platonická. Prohráli jsme proto, že jsme byli tři minuty nekoncentrovaní," povzdechl si kouč poražených Svatopluk Habanec.

JIHLAVA – 1. FC SLOVÁCKO 2:1 (2:0)

Jihlavští, které poprvé vedl nový trenér Petr Rada, začali náporem, jak jim situace velela. Hned po prvním útoku vybojovali roh, z něhož nic nevytěžili, stejně jako z několika centrů agilního Jánoše. Ty zlikvidoval Melichárek.

Aktivita vydržela domácím sotva deset minut. Slovácko se postupně osmělovalo a začalo hrozit Blažkovi. Pokus o brejk Petra zlikvidoval gólman Vysočiny včasným vyběhnutím, hlavičku Daníčka ukryl do rukavic.

Hosty mohla mrzet hlavně situace z 29. minuty. Vysočina nezahrála ideálně roh, Melichárek dlouhým výkopem vyslal do brejku Petra, který obehrál Marka a ideálně nabil Kerbrovi. Nejlepší střelec Slovácka si ještě posunul míč do vápna, z ideální pozice však o hodný kus minul branku. Neujal se ani pokus Volešáka z přímého kopu.

Vysočina byla v této fázi duelu pasivnější, z ničeho nic ale udeřila. Jungr zatáhl míč po levé straně, jeho centr Jánoš nezpracoval, míč se ale šťastně odrazil ke zcela volnému Markovi, který bombou z metru po 326 minutách ukončil jihlavské čekání na gól.

A vzápětí bylo v táboře domácích ještě veseleji. Vaculíkův centr z přímého kopu propadl k osamocenému Tlustému a Melichárek znovu lovil míč ze sítě – 2:0.

„Jediné, co jsme změnili, bylo zahrávání standardní situace. To se vyplatilo právě před druhým gólem, kdy hosté zaspali," mnul si spokojeně ruce Petr Rada

Jeho protějšek měl pochopitelně zcela odlišné pocity. „Byli jsme tři minuty nekoncentrovaní, proto jsme prohráli. Domácí projevili v první půli více nadšení, na což jsme doplatili," zlobil se Svatopluk Habanec.

Po změně stran bylo od začátku živo takřka výhradně před Blažkovou brankou. Vyloženou šanci si ale hosté ne a ne vypracovat. Domácí hrozili z brejků, ale do finální fáze se dostal až v 64. minutě Harba. Melichárek mu však zmenšil střelecký úhel a jihlavský útočník nezamířil přesně.

Otřepané nedáš dostaneš platilo i v pátek v Jihlavě. Valenta dostal ideální nabídku mezi stopery a bez problémů prostřelil Blažka – 2:1. Slovácko mohlo předvést podobný kousek jako jejich soupeř, když takřka vzápětí měl blízko k vyrovnání Kerbr. Jeho hlavička z malého vápna ale bohužel minula Blažkovu branku a Slovácko tak po podzimní derniéře odjíždělo z Vysočiny bez bodu

„Nedokázali jsme naše akce dohrát do šancí, kterých jsme měli poskrovnu. Zápasu by slušela remíza, ale někteří naši hráči nepodali standardní výkon, na který jsme zvyklí. Dneska jsme tady body ztratili," smutnil Svatopluk Habanec.

Nováček na domácí lavičce Petr Rada naopak mohl slavit. „Vsadili jsme na zodpovědný přístup a nasazení, z tohoto pohledu nemůžu klukům nic vytknout. Hráči se vydali ze všech sil, to je pro mě pozitivní. Jsem rád, že to vyšlo, protože jsme všichni věděli, v jaké situaci jsme," radoval se jihlavský kouč po vítězné premiéře.

Branky: 35. Marek, 38. Tlustý – 72. Valenta. Rozhodčí: Bílek – Wilczek, Paták. ŽK: Josl – Košút, Mezlík, Valenta. Diváci: 2975. Poločas: 2:0.

Jihlava: Blažek – Mikula, Tlustý, Krejčí, Josl – Jánoš (90. Přeučil), Marek, Koloušek, Jungr (86. Karlík), Vaculík (72. Kosak) – Harba.

Slovácko: Melichárek – Šimko (86. Haša), Mezlík, Košút, Kuncl – Daníček (69. Rada), Šumulikoski – Petr, Valenta, Volešák (69. Havlík) – Kerbr.