MIKULOVICE – 1. FC SLOVÁCKO B 1:4 (1:2)

Hosté od začátku diktovali tempo hry a už v 11. minutě jim zajistil těsný náskok Ladislav Martan. „Pak jsme měli další tři čtyři tutovky, trefili jsme tyčku, ale pojišťovací gól nepřicházel. Naopak soupeř vyrovnal, když mu rozhodčí uznal branku rukou," připomněl komplikace na cestě za vítězstvím trenér Slovácka Jan Palinek.

Vzápětí ovšem v rychlém sledu následovaly tři situace, které zápas definitivně zlomily ve prospěch jeho týmu. Nejprve Roman Haša opět strhl vedení na stranu Slovácka, těsně před přestávkou gólman Heča zlikvidoval velkou šanci domácích a hned na začátku druhé půle Jakub Prajza parádní ranou do šibenice zvýšil na 3:1 ve prospěch hostí. Slovácko pak průběh zápasu kontrolovalo a v závěru ještě přidalo čtvrtý gól.

„Přiznám se, že jsme si sem jeli pro výhru, všechno ostatní by bylo zklamání. Na druhou stranu jen jména kvalitní tým nedělají, musí to potvrdit na hřišti. Jsem rád, že kluci přistoupili k zápasu zodpovědně a odvedli dobrý výkon. Některé pasáže z naší strany snesly přísnější měřítko," konstatoval s potěšením Jan Palinek.

Branky: 38. Stránský – 11. Martan, 41. Haša, 46. Prajza, 86. Holek. Rozhodčí: Mikeska – Cieslar, Krasula.

1. FC Slovácko B: Heča – Prajza, Šumulikoski, Mezlík, Kubáň, Havlík (74. Kolínek), Volešák, Holek, Martan (90. Malý), Haša (64. Svízela), Ondřejka. Trenér: J. Palinek. (ms)