Tento výsledek neudělal příliš radosti trenérovi Miroslavu Soukupovi. „Přál jsem si výhru, nedokážeme ale skórovat ani z malého vápna, dvě šance jsme poslali do brankáře,“ zlobil se kouč Slovácka. O jedinou branku modrobílých se postaral bývalý dlouholetý obránce brněnského týmu Jan Trousil.

ZBROJOVKA BRNO - 1. FC SLOVÁCKO 1:1 (0:1)

V tréninkovém centru mládeže v brněnských Ivanovicích hosté nasadili převažně mladíky. A ti se před trenérem příliš neukázali. „Sice jsme teď na soustředění měli hodně posilovny a náročné kopce na běžkách, hráči viděli po týdnu poprvé míč, tím však náš výkon nechci omlouvat. Přece když přes zimu nejezdíte na kole, na jaře z něj taky nespadnete,“ zlobil se kouč Slovácka Miroslav Soukup.

Hlavou kroutil především nad koncovkou svých svěřenců. „S Brnem jsme uhráli nejlepší výsledek za poslední dva roky. Mrzí mě ovšem, že nedokážeme skórovat ani z malého vápna, dvě šance jsme poslali do brankáře. První kolo soutěže pro nás nedopadlo dobře, přáli jsme si výhru. Aspoň jsme dostali signál, jak hráče posuzovat a jakou dostanou další šanci,“ pokračoval šéf hradišťské lavičky.

Jeho mužstvo se dostalo do vedení pět minut před přestávkou. Rohový kop propadl až k Janu Trousilovi, který střelou k tyči poslal Slovácko do vedení. „Je mi jedno, jestli jsem dal gól právě Brnu. Šli jsme do zápasu hlavně s tím, aby se někdo nezranil,“ sdělil někdejší dlouholetý kapitán a stoper Zbrojovky.

Na začátku druhé půle srovnal parádní ranou brněnský útočník Doležal. „Pro nás je důležité měření s ligovými mužstvy. Chceme do týmu zařadit mladé hráče, z toho pohledu jsem spokojený, že jsme zápas slušně zvládli,“ hodnotil nový brněnský kouč Petr Čuhel, který kvůli nemoci či zranění nenasadil Zbožínka, Kasálka, Bureše a Mezlíka.

Branky: 52. Doležal 40. Trousil. 1. FC Slovácko: Heča Jeleček, Trousil (46. Kubáň), Košút, Reinberk Kerbr (46. Valenta), Perůtka (46. Daníček), Franta (46. Volešák), Hlúpik (46. Kovář) Ondřejka (55. Pavelka), Lukáš. Trenér: M. Soukup.

Další výsledky Tipsport ligy skupiny D: Sigma Olomouc 1. SC Znojmo 2:0 (1:0), ViOn Zlaté Moravce Sigma Olomouc 2:4 (1:0), Vysočina Jihlava ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0).

TABULKA SKUPINY D:

Druhé utkání v Tipsport lize čeká fotbalisty 1. FC Slovácka už zítra, v 11 hodin se v Brně utkají s druholigovou Jihlavou. (jak, ms)