Vzájemná bilance je takřka vyrovnaná, v poslední době navíc mají hlavně na domácím hřišti navrch modrobílí. Také v tabulce Gambrinus ligy jsou o čtyři příčky a tři body před svým soupeřem. Potvrdí svěřenci Svatopluka Habance v 15. kole roli mírného favorita?

1. FC SLOVÁCKO – SLAVIA PRAHA

Neděle v 19 hodin

Bilance v lize: 22 zápasů – 7 výher, 7 remíz, 8 porážek, skóre 21:23

Fotbalisté Slovácka z posledních devíti domácích ligových zápasů se Slavií prohráli jediný, třikrát z posledních čtyř duelů sešívaným nasázeli tři branky. Hosté se navíc trápí v ofenzivě, s pouhými deseti brankami jsou nejhorší v lize. Domácí by tak měli jít do zápasu sebevědomě, přehnaný optimismus, nedejbože podcenění, by však byly cestou do pekla. Zvlášť když Došek a spol. přišli o tři hráče základní sestavy.

„Tomáš Rada dostal trest a vyžlutila se nám dvojice Ondřejka, Daníček. Správná náhrada je vždy velké dilema, kór na těchto postech, které nás dlouhodobě trochu trápily," přiznává starosti trenér Svatopluk Habanec. Slávisté se sice souží v útoku, v defenzivě ale naopak šlapou jako švýcarské hodinky, již 300 minut neikasovali. „Slavia v poslední době šal nahoru. Hlavní zlepšení je patrné v obranné fázi. Trenér Koubek ji pozvedl, nejenom co se týče disciplíny, ale i herního projevu. Z pohledu postavení obou týmů v tabulce bude zápas hodně důležitý. Naším cílem je rozloučit se s našimi fanoušky vítězstvím," dodal kouč Slovácka.

Tři body by ale pochopitelně bral i jeho protějšek. „Slovácko je mužstvo, které v domácím prostředí sází na velkou bojovnost, mají i velkou podporu fanoušků. Doma hrají velice odvážně, agresivně. Jejich síla spočívá jednoznačně ve velmi nebezpečných standardních situacích, v dobré křídelní hře a v celkovém nátlaku, který na soupeře vytváří. Přesto věřím, že uspějeme," nechal se slyšet Miroslav Koubek.

Slovácku se v letošním ročníku na domácím hřišti zrovna dvakrát nedaří, ze sedmi duelů si s věrnými fanoušky vychutnali vítězné oslavy pouze dvakrát. „Chtěli bychom napravit předcházející domácí klopýtnutí s Duklou a navázat na vítězství z minulého kola nad Znojmem. Budeme vycházet hlavně ze zabezpečené obrany, kterou doplníme rychlými protiútoky," naznačil Svatopluk Habanec.