Co zlomilo vaz zkušenému trenérskému bardovi? Především špatné výsledky. Vždyť v pěti zápasech pod jeho vedením uhrál Zlín jediný bod a ve třech venkovních střetnutích nevstřelil ani branku.

Nelichotivou bilanci mírní pouze skutečnost, že v duelu s Mladou Boleslaví okradli sudí Tescomu o regulérní vyrovnávací branku. „Přesto jsme od pana Levého čekali víc. Bohužel nepřinesl do mužstva tolik potřebný impulz,“ potvrdil předseda představenstva FC Tescoma Zlín Ladislav Valášek.

A s tím nepřímo souvisí také další bod, ve kterém obě strany nedosáhly shody. Posily pro tým i do realizačního kádru. „Trenér Levý preferoval drahé hráče z Čech, například ze Sparty či ze Slavie. My však chceme dát příležitost fotbalistům, kteří jsou větší moravští patrioti, a pro záchranu Zlína udělají na hřišti maximum. To je také důvod, proč přicházejí do zimní přípravy hned čtyři hráči z Olomouce,“ uvedl Valášek.

A s tím protřelý stratég, jenž strávil plných 16 let v Německu nesouhlasil. Dokonce i do realizačního týmu chtěl přivézt své známé z Čech. „Jeho vyjednávací pozice však vzhledem k dosaženým výsledkům byla poměrně slabá a se svým požadavkem neuspěl,“ poznamenal předseda představenstva zlínského klubu.

Navíc si vedení Tescomy až moc dobře uvědomilo, že v případě pádu o soutěž níž by Levý i jeho spolupracovníci pravděpodobně zvedli kotvy a destabilizovaný klub by následoval cestu sousedního Slovácka, které se trápí ve druhé lize.

Kdo tedy převezme potápějící se kocábku? „Sázíme na moravskou cestu. Je to finančně úspornější varianta, a především máme historicky podloženo, že ve Zlíně se dařilo na trenérské lavičce převážně místním patriotům,“ zopakoval Valášek.

Adeptem číslo na uvolněný post je tak stávající výkonný ředitel klubu Ladislav Minář s asistentem Markem Kalivodou. Oba už Tescomu vedli ve čtyřech podzimních prvoligových duelech i ve dvou zápasech Poháru ČMFS. „Celou věc bychom rádi uzavřeli už v pondělí,“ dodal závěrem Ladislav Valášek.

Robert Štach