V mančaftu měl na testech dvě zbrusu nové tváře. V propagačním zápase proti Jankovicím o výsledek příliš nešlo, byla to spíš propagace fotbalu a přiblížení místním divákům prvoligový fotbal. Stejně utkání hodnotil i kouč Slovácka.

Splnil zápas proti mužstvu, které hraje základní třídu účel?
Myslím si, že to byl dobrý zápas. Brali jsme ho jako propagaci fotbalu. Bylo to pro nás první zápas na úvod sezony. Dal jsem příležitost všem klukům, kteří jsou k dispozici. Jediný Lukáš Sadílek musel odehrát celý zápas, protože nás nebyl dostatečný počet. Jsem přesvědčený, že lidi museli být spokojení.

Na hřišti scházeli někteří hráči. Podle slov asistenta Jiřího Dekaře se zatím nezapojuje zraněný Tomáš Rada. Jak jsou na tom ostatní fotbalisté?
Šumulikoski začíná trénovat od pondělí. Tetteho si, podle jeho agenta, stáhnul Standart Lutych a Kone by měl být k dispozici také od začátku příštího týdne.

Slovácko v přípravě proti Jankovicím
Slovácko zahájilo přípravu. Jankovicím nastřílelo 14 branek

V sestavě se objevili některé nové tváře…
Byl tady Jakub Prajza, kterého jsme stáhli z hostování ve Vítkovicích, stejně jako Lukáše Sadílka ze Sokolova. V prvním poločase nastoupil Španěl Viktor Armero, kterého jsme pozvali na testy, do druhé půlky naskočil Tomáš Vasiljev z Uničova. Myslím, že i pro tyto kluky zápas splnil svůj účel. Oba budeme testovat dál.

Jak dlouho?
Máme celý příští týden tréninky. Další zápas hrajeme až příští sobotu, takže do té doby tady určitě oba zůstanou.

Můžete obě možné posily charakterizovat?
Vasiljeva známe z Uničova. Rychlonohý krajní záložník. Jeho silnější noha je pravá, i přesto v Uničově hraje na levé straně. Armero zase naopak, ten hrával ve svém klubu spíš na pravé straně, ale je to obounohý fotbalista. Chtěl jsem ho vidět na levé straně. Myslím si, že ukázal určité kvality a naznačil, co v něm je. Stejně tak i Vasiljev.

Můžete blíž přiblížit španělského hráče?
Je to fotbalista, který prošel akademií španělského klubu Levanta a Espaňolu Barcelona. To jsou kvalitní mládežnické akademie. To pro mě bylo podstatné, abychom si ho pozvali na test.

V sestavě domácím pomáhal hráč třetiligové Kroměříže a odchovanec Jankovic Jan Silný. V uplynulé sezoně nastřílel 17 branek. Neuvažovali jste o jeho zkoušce?
Mluvil jsem o tom s ředitelem klubu panem Pojezným. Je to hráč, který dokonce na Slovácku působil. Je to kluk ročník 1995, ale znovu říkám. My potřebujeme hráče, kteří nám pomůžou okamžitě.