„Trénovali jsme v teple, hlavně v tělocvičně a v útrobách stadionu. Tam jsme se zaměřili na cvičení, která jsou právě na prevenci proti zraněním. Velký příval sněhu nám narušil průběh soustředění v Brumově, přesto jsem zatím s přípravou spokojený,“ podotkl kouč. Ostrá sezona začne Slovácku už zítra čtvrtfinálovým pohárovým duelem v Praze na Slavii.

Hradišťské fotbalistky by měly být připraveny doslova na všechno, vždyť na soustředění si vyzkoušely i jeden neobvyklý sport. Hráčky si to rozdaly na brumovském zimním stadionu v hokeji. Trenér prozradil, že s nápadem přišly samy fotbalistky. „Hokej je fyzicky náročný sport, proto jsem souhlasil, navíc to bylo vítané zpestření tréninkového procesu.“

Petr Vlachovský příliš nových tváří ve svém kádru neuvítal. „Jedinou novou hráčkou je Kovaříková z mužstva Holešovských holek. „Je u nás na zkoušku, o její budoucnosti se rozhodne v nejbližších dnech. Do tréninku se po dlouhodobém zranění zapojily Sedláčková s Kovářovou. V kádru je osmnáct hráček, oproti podzimu máme jednu příjemnou změnu. Všechny holky jsou zdravé, neřeším žádné vážnější zranění. Start ligy pravděpodobně ještě nestihne Sedláčková, ale jinak bychom měli být kompletní,“ pochvaluje si trenér.

Odchody mimo ukončení hostování Veroniky Jurákové nehlásí žádné. „Nebyla naše hráčka, v létě jí končilo hostování z Brna. Jelikož byla zraněna, tak jí bylo prodlouženo s tím, že v zimě budeme usilovat o její další angažmá. Nakonec se rozhodla odejít do Slavie,“ prozradil kouč, který disponuje vůbec nejmladším ligovým kádrem. Průměrný věk fotbalistek Slovácka je dvacet let.

Právě pražská Slavia čeká na fotbalistky v prvním ostrém jarním startu ve čtvrtfinále poháru. Zápas se hraje v sobotu v Praze. Na úvod sezony tak Hradišťanky prověří jeden z nejtěžších možných soupeřů. Trenér Vlachovský si ale na pohárový los nestěžuje.

„Utkání s těžkým soupeřem nás může posunout dál, hráčky si můžou ověřit, jestli jsou schopné se rovnat s těmi nejlepšími v republice. Co se týká postupových šancí, favoritem je Slavia. My nemáme co ztratit, můžeme jen získat. Pokud budeme mít k dispozici kompletní kádr, věřím, že je v našich silách překvapit.“

Po podzimní části ligy jsou svěřenkyně trenéra Vlachovského na třetím místě tabulky. Na jaře čekají všech osm klubů odvety podzimních zápasů, pak se soutěž nově rozdělí na dvě poloviny. První čtyři mužstva budou hrát o titul a zbývající kluby čeká boj o ligovou příslušnost. Hraje se systémem každý s každým.

Cíl fotbalistek Slovácka je obhájit bronzovou pozici z loňského ročníku. „Po odchodech spousty hráček před začátkem sezony bych považoval třetí místo za velký úspěch,“ prohlásil Petr Vlachovský. Ostrý ligový start čeká jeho svěřenkyně 18. března, kdy jedou na hřiště posledního mužstva tabulky do Pardubic.

Autor: Stanislav Dufka