„Samozřejmě jsem rád, že jsme to zvládli,“ povídal klidným hlasem Kalvoda. „Plusem je také to, že jsme neinkasovali gól,“ těšilo zkušeného kouče. „Utkání výrazně ovlivnil první gól z páté minuty,“ konstatoval Kalvodův protějšek Juraj Šimurka, kterého pořádně nadzvedla chyba jeho obránce. „Velká hrubka, takhle ztratit balon,“ zlobil se bývalý gólman.

Domácí kouč si mohl blahopřát, že do základní sestavy, poprvé během svého působení ve Slovácku, zařadil Petra Stýskalu. Drobný záložník byl nejlepším mužem na hřišti, prsty měl v obou gólech. „Jestli přišel jeho čas? To ještě musí potvrdit v dalších zápasech,“ nechal se nejprve na Stýskalovu adresu slyšet Kalvoda. Vzápětí jej ale přece jen pochválil. „Ukázal, že je to fotbalista, vymyslel několik finálních přihrávek. Jsem také rád, že to zvládl kondičně.“

Mladý záložník se v sestavě objevil na místě, kde obvykle hrává Radek Görner. Ten si ovšem odpykával první část trestu za osm žlutých karet. „Stýskala by ovšem hrál i tak,“ uvedl Kalvoda, který po prohře v Třinci sliboval změny v sestavě. „Někteří hráči si musí uvědomit, že nejsou nepostradatelní a hlavně, že fotbal je kolektivní hra.“

Na tváři trenéra Krče Juraje Šimurky bylo patrné zklamání, prohru ale přijal chlapsky. „Domácí byli lepší, vítězství si zasloužili,“ uznal. „Musím říct, že ani my jsme nepodali špatný výkon, tady to ale na body bohužel nestačilo. Každopádně tady je to fotbalový stánek, který si zaslouží první ligu, a já domácím přeji postup,“ pochválil Šimurka i domácí fanoušky.

Hostům svitla jiskřička naděje po hodině hry, kdy převzali iniciativu. „Nepovedlo se nám střídání,“ přiznal Kalvoda, že výměna Fischera za Grima nebyla tím nejlepším tahem. „Hosté pak byli nebezpeční, strach jsem měl hlavně při standardkách, které se nám ale podařilo ubránit.“ „Zlobili jsme až do konce,“ těšilo alespoň Šimurku, podle kterého jeho týmu hodně scházel zraněný útočník Vojtíšek.