Hodně diváků přišlo hlavně kvůli němu. Na solidně zaplněné tribuně mu fandila rodina, kamarádi i známí. Odchovanec Mutěnic Michal Trávník, který se na trávníku objevil až po změně stran, své příznivce rozhodně nezklamal. Proměněnou penaltou si vysloužil zasloužený potlesk.

Osmnáctiletý fotbalista vedl v úterý v Břeclavi českou devatenáctku jako kapitán, ve čtvrtek v Šardicích zůstal pouze mezi náhradníky. Šanci od kouče Josefa Csaplára dostali jiní. „Trenér dává šanci všem klukům. Nikdo nemá totiž reprezentační místo jisté. Všichni se snažíme podat co nejlepší výkon," řekl Trávník.

Mladší bratr mutěnického obránce se na šardický pažit dostal až po přestávce. Ve 46. minutě nahradil hráč Slovácka ve středu zálohy Stanislava Nobsta. Trávník hýřil aktivitou, snažil se, běhal, často se nabízel. Mládežnický reprezentant se dostal i do zakončení. Jeho ránu ovšem za stavu 3:1 zablokovala hostující obrana.

Gólový okamžik přišel v 72. minutě. Petr Ševčík, nejlepší hráč českého výběru, upadl po kontaktu s protihráčem v pokutovém území Makedonie a hlavní sudí Mikel nařídil pokutový kop. Protesty Balkánců byly marné, Michal Trávník si vzal míč, postavil si jej na bílý puntík a přesnou ranou nedal brankáři Ilievovi žádnou šanci.

„Na penaltu jsem si hodně věřil. Určený jsem ale nebyl. Prostě jsem si vzal balon a šel," usmíval se po čtvrtečním zápase Trávník.

Podle technického záložníka vyhrál český národní tým zaslouženě. „Měli jsme více ze hry, drželi jsme balon, vytvořili jsme si i nějaké šance. Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas," zhodnotil odvetu Trávník.

Úterní duel byl podobný. „I v Břeclavi jsme byli lepší než Makedonie. Soupeř hrál pouze na brejky, mnoho příležitostí neměl," pravil.

Mladému odchovanci Mutěnic se blízko domova hrálo dobře. „V Šardicích to bylo lepší než v Břeclavi, kde přišlo méně lidí," uvedl Trávník, který pozitivně hodnotí i spolupráci s trenérem Josefem Csaplárem. Bývalý kouč Liberce, Slavie Praha a Wisly Plock je prý taktikou příliš nesvazuje. „Pro nás je to určitě dobrý trenér. Říká nám, abychom hráli fotbal. Žádné nakopávání nechce vidět. Proto nás ani netlačí do taktiky. Říká, že jsme mladí a že nás tím zatěžovat nebude. Máme prostě hrát fotbal," nechal se slyšet Trávník.

Tomu dobrou náladu kazí pouze postavení Slovácka v ligové tabulce. Moravskému klubu se vůbec nepovedl vstup do letošní Gambrinus ligy a po dvou zápasech se bez bodu krčí na předposledním místě tabulky.

„Začátek se nám nepovedl, nemáme zatím žádný bod. Zabrat musíme už v neděli proti Spartě. Věřím, že se to brzy otočí a začneme vyhrávat," dodal Trávník, který byl do prvního mužstva Slovácka zařazen na jaře 2012 a v sedmnácti letech debutoval v lize.