Snažil se, nabíhal, neustále si hledal prostor, ale do vyložené brankové šance se nedostal. Přesto si zaknihoval druhou ligovou branku.

Po faulu na Tetteho ukázal hlavní arbitr na penaltový bod.

Dvacetiletý forvard si vzal míč okamžitě pro sebe a v rozmáčeném terénu si hledal nejideálnější pozici.

Balon umístil přesně a jedenáct minut před koncem zápasu vlil do žil svých spoluhráčů nový impulz.

„Na penaltu jsem si věřil, vždycky si věřím. Kopu je i za béčko, už jsem jich několik proměnil. Chtěl jsem ji kopnout po pravé straně gólmana, ale ještě jsem čekal na jeho pohyb," vysvětloval, ale kýženého vyrovnání se nakonec nedočkal.

„Druhý poločas jsme měli smůlu, lítalo to do hradeckého vápna ze všech stran. Škoda, že nepřišel vyrovnávací gól. Věřím, že bychom zápas ještě otočili," povídal dvacetiletý mladík.

Hradecký Malinský: Slovácko jenom nakopávalo, stačili jsme to sbírat

Rychlý, technický, s přesnou střelou – to je charakteristika hradeckého Tomáše Malinského.

V Uherském Hradišti potvrdil všechno.

Právě branka tohoto muže rozhodla zápas. Vystihl míč, který po nepřesné přihrávce Rady mířil k Havlíkovi.

Napřáhl z nějakých dvaceti metrů a utěšenou střelou poslal Votroky do rozhodujícího dvoubrankového vedení.

„V předešlých zápasech mně to lítalo většinou někam na tribunu. Konečně jsem se dočkal," usmíval se po zápase 25letý šikula a dodal.

„Snažili jsme se být aktivní od začátku. To se nám dařilo, presovali jsme Slovácko od půlky a byli pro ně nepříjemní celý zápas. Soupeř měl problémy se založením akce, jenom to nakopával, stačili jsme to vzadu sbírat. Navíc jsme dali tři krásné branky," pochválil sebe i své spoluhráče Malinský.

Slovácku se proti Hradci Králové dlouhodobě nedaří. S ligovým nováčkem se sice v uplynulé sezoně logicky nepotkalo, ale poslední dva ligové duely Votroci vyhráli.

„Víme o tom, jeli jsem se s tím, že se nám Hradišti daří, to se také potvrdilo. Škoda té penalty. Takových zákroků bylo ve vápně strašně moc, ale rozhodčí ji pískl, takže asi byla," okomentoval na závěr Malinský jediný gólový moment domácích.