Hodonínu nepomohl k výhře v Uherském Brodě ani bývalý hráč Slovácka

Dvě kola před koncem soutěže tak jeho mančaft nemá situaci ve svých rukou a musí čekat na zaváhání nového lídra soutěže z Blanska. „Nezvládli jsme dvě standardky, na které se celý týden připravuje, ale nákop z půlky hřiště bychom asi měli zvládnout. Na druhý gól se nechci vymlouvat, možná tam byl faul na našeho gólmana, ale to už je teď jedno," říká k důležitému zápasu rodák z Brumova, který hrál šest sezon za Slovácko.

Je remíza v Uherském Brodě pro vaše postupové ambice konečná? Věříte ještě v postup?

Tak konečná…ještě se hrají dvě kola, pořád jsme ve hře. Máme dva domácí zápasy, které musíme bezpodmínečně vyhrát. Uvidíme, jak všechno ve finále dopadne. Brod nás porazil na podzim doma, chtěli jsme jim tu porážku vrátit. Bohužel, dvakrát jsme vedli a dvakrát jsme si nechali po standartách vyrovnat. Pro nás obrovská škoda.

Byl postup jednoznačným cílem vedení klubu?

První jsme si řekli, že na postup máme dva roky, ale po podzimu jsme viděli, že dokážeme hrát lépe. Chtěli jsme jít výš už tuto sezonu. Bohužel jsme ztratili dost zbytečných bodů. Doma jsme několikrát blbě remizovali a body jsme ztratili hlavně před čtrnácti dny v Blansku. Teď nám logicky chybí.

Za Blansko hraje váš kamarád a bývalý spoluhráč Petr Švancara. Budete mu volat?

Nevím, Blansku se připočetly nějaké body, údajně jim je mají zase odečíst. Moc se v tom nevyzná. Hlavně je důležité, aby naši hráči dokázali v závěru soutěže zvládnout ty maličkosti, které rozhodují o utkání. V Brodě jsme nezvládli dvě standardky, na které se připravuje, ale nákop z půlky bychom asi měli zvládnout. Na druhý gól se nechci vymlouvat, možná tam byl faul na našeho gólmana, ale to už je teď jedno. Brod dal dva gól, my také, takže jako vítěz vyšlo z tohoto duelu Blansko.

A budete tedy výsledek volat Švancarovi?

My se potkáváme každý týden. Po zápase toho mám dost, takže mu volat nebudu.

Na podzim jste dal už 18 branek, stává se z vás na stará kolena střelec?

Asi jo, v životě jsem tolik gólů nedal. Na druhou stranu musím říct, že se dostávám do hodně šancí. Musím přiznat, že jsem jich i hodně nedal, ale jsem rád za každou branku, která mužstvu pomůže.

Údajně se máte společně ještě s Liborem Doškem sejít v příští sezoně ve Vyškově, který trénuje váš bývalý spoluhráč Jan Trousil. Je to pravda?

Honza Trousil se přesunul jakoby z hráče na post trenéra. Libor Došek na tom není úplně zdravotně v pořádku. Za tři týdny jedeme společně na dovolenou, ale opravdu nevím, jestli to dopadne.

Máte ještě v 39letech chuť na vyšší soutěž?

Cítím se zdravotně výborně. Pokud bude zdraví sloužit tak, chci ještě nějaký ten rok fotbal hrát. Nevím, na jaké to bude úrovni, ale rozhodně chci ještě hrát. Chuť mám obrovskou, chci být v kolektivu těch mladých kluků, to mě strašně naplňuje.

Vy jste hrál divizní soutěž za rodný Brumov, proč jste se přesunul do Hodonína?

Bylo tam víc věcí, ale bydlím v Brně a největší důvod byl ten, že to bylo daleko na dojíždění. Další věc je, že jsem byl málo doma. Do Hodonína jezdím třikrát čtyřikrát v týdnu, jezdí se mnou dva spoluhráči, takže je to v pohodě.

Budete v Hodoníně pokračovat i v příští sezoně?

Určitě budu někde hrát. Kde to bude, to ještě sám nevím.

Související Bod proti Hodonínu musíme brát, dvakrát jsme dotahovali, řekl domácí kouč