Přestože se jedná jen o úvodní přípravu, oba soupeři jistě budou chtít uhrát dobrý výsledek. V rámci turnaje oba celky odehrají minimálně čtyři utkání v základní skupině a poté přijde na řadu zápas o konečné umístění. V případě postupu může být těchto střetnutí ještě víc.

„Jedná se o tradiční soutěž, která má svou kvalitu. V následujících dnech nás čekají utkání s kvalitními soupeři z první a druhé ligy. Určitě je lepší hrát takto organizovaně, než si domlouvat zápasy jednotlivě," nechal se slyšet Svatopluk Habanec. Trenér Slovácka bude během těchto duelů zkoušet celou řadu fotbalistů, kteří se nově poperou o místo v kádru. Dá se tedy očekávat, že ze strany hradišťského týmu budou mít zápasy náboj. „Budeme zkoušet různá složení týmů," naznačil slovácký lodivod, že hráči mohou dostat šanci i na nezvyklých postech. Zejména v útoku je velký přetlak, o tento post se pere osm forvardů, takže část z nich si vyzkouší pozice ofenzivních záložníků.

Slovácko však na začátku přípravy řeší první zdravotní komplikace, takže proti Zlínu nezasáhnou do hry hned dva fotbalisté. „Máme tam angíny u Mariána Kováře a Milana Kerbra, ale jinak jsou všichni hráči připraveni," hlásí trenér Slovácka.

Ještě než však zimní soutěž vypukne, část hráčů po podzimu osmého týmu Gambrinus ligy včera absolvovala zdravotní testy v Olomouci.

„V úterý a ve čtvrtek jsme rozdělení na dvě skupiny. Jedna normálně trénuje, druhá jede na testy do Olomouce, které nám řeknou, jak na tom jsou hráči po kondiční stránce," přiblížil Habanec.

To ševci si tyto testy odbyli hned na začátku přípravy a od pondělí jsou ve dvojfázovém tréninkovém procesu. Také oni se na nadcházející Tipsport ligu těší. „Přece jenom půjde o něco jiného než v klasických přátelácích. Všechny týmy mají šanci postoupit do další fáze turnaje, takže motivace zejména v úvodních zápasech by mohla být o něco větší," předpokládá zlínský trenér Marek Kalivoda.

Dvojnásob to pak platí o regionálním derby ševců se Slováckem. „Je to už dlouho, co se oba celky naposledy potkaly v lize. Tyto zápasy, které historicky nikdy nepostrádaly emoční náboj, regionu citelně chybí, protože v minulosti vždy sloužily jako výborná propagace fotbalu v celém kraji," vzpomíná Kalivoda.

On sám většinu těchto střetnutí zažil přímo na lavičce z pozice asistenta. A byl i u posledních vzájemných bitev před třemi lety. Tenkrát šlo rovněž o zimní Tipsport ligu, v níž ševci slovácký kolektiv porazili. Z výhry se mohli těšit i o pár dní později v přátelském střetnutí ve Starém Městě. Od té doby na sebe dva nejpopulárnější fotbalové kluby v kraji nenarazily.

O mistrovské body si to regionální rivalové naposledy rozdali na podzim roku 2006, kdy záchranářský duel v Uherském Hradišti skončil bezbrankovou remízou.