A rozhodně je proč soutěžit. Poslední vítěz, lépe řečeno vítězka, totiž vyhrál atraktivní cenu v podobě zájezdu na bundesligové utkání Herthy Berlín!

Tip liga má obvykle třináct kol, v každém z nich soutěžící tipují výsledky deseti vybraných utkání od Gambrinus ligy, kde hraje 1. FC Slovácko, až po základní třídu. Právě nižší krajské a okresní soutěže tvoří hlavní náplň soutěže. Zúčastnit se jí může kdokoliv, včetně hráčů, funkcionářů i rozhodčích.

Nejlepší znalost fotbalu v poslední Tip lize prokázala žena Jana Krystýnková z Buchlovic. Vyzvednout hlavní cenu zájezd na vybrané utkání Herthy Berlín v německé bundeslize si však ze zdratotních důvodů nemohla. Zastoupil ji její synovec Pavel Bartoň, který se soutěže rovněž účastní a naposledy skončil těsně pod stupni vítězů, když se dělil o 4.6. místo. Že ho porazila teta, mu vůbec nevadí.

„Za ostudu to v žádném případě nepovažuji, v dnešní době i ženy mají o fotbale velmi dobrý přehled. Teta byla letos o kousek lepší, zkrátka není každý den posvícení. Ale neháži flintu do žita a věřím, že příští rok se mi ji podaří předstihnout, i když to bude těžké,“ usmívá se Bartoň, jehož rodina má ve hře početné zastoupení. „Pár se nás do Tip ligy zapojilo. S tím jde ruku v ruce i hecování v jednotlivých kolech a zejména při úterním pohledu na výsledky v Deníku. Bez zdravého hecování by to zkrátka nešlo,“ dodává.

A kdo z rodiny si vychutná zájezd na Herthu? „To se ještě musíme pobavit, případně rozhodne los. Atmosféra v Berlíně je velmi dobrá a nepochybuji o tom, že stojí za to být při tom live,“ říká Pavel Bartoň, jenž je pravidelným hráčem Tip ligy. „Účastním se snad už od samého počátku. Je to trošku adrenalin a samozřejmě zpestření. Pár hodnotných cen se mi již podařilo vyhrát, ale nedávno se mi narodila dcera Anička, což je bezesporu výhra největší,“ raduje se úspěšný hráč a otec, podle kterého je natipovat dobře deset zápasů v Tip lize nesnadný úkol. „Od první ligy až po základní třídu není nikdy nic předem jistého, překvapení jsou všude. Motto Tip ligy by tudíž mohlo znít: Kdo uhodne víc překvapení, vyhraje,“ uzavírá s úsměvem Bartoň.

Pravidelným účastníkem Tip ligy býval i předseda Okresního fotbalového svazu Uherské Hradiště František Miko. „Proč jsem ji hrál? Protože jsem od přírody hravý člověk, mám rád fotbal a chtěl jsem si ověřit své znalosti a zkušenosti z okresního fotbalu. Přiznám se, že občas jsem nějaký úspěch měl, většinou to ale nebylo ono,“ směje se Miko, který si kvůli své nové funkci účast v Tip lize odepřel.

Na tom, že se mohou soutěže účastnit třeba i hráči a rozhodčí, ale nic špatného nevidí. „Nemyslím si, že by někdo chtěl zápas ovlivnit tak, aby měl správný tip ve vaší soutěži. Navíc by to nikomu příliš nepomohlo, vždyť zápasů se hádá deset. Tip liga je zajímavá soutěž, která přispívá k atraktivitě okresního fotbalu, baví fanoušky. Každý z nich si může zkusit, jak dobře zná své oblíbené mužstvo nebo sílu soupeřů,“ uzavírá František Miko.