Co to v praxi znamená? Hráči budou trávit společně víc času než doposud. Ke stejnému kroku sáhl v jarní části první ligy i sparťanský kouč Bílek, který nemohl strávit prohru právě na půdě Zlína, ovšem nakonec se radoval z titulu i z vítězství v Poháru ČMFS.

Po nečekaném debaklu 0:3 s třetiligovým protivníkem Hoftych téměř nespal. „Dal jsem si dvě piva na uklidnění, ale moc to nepomohlo. Byl jsem pořádně rozčílený,“ přiznal trenér Tescomy, jenž hned po utkání hráčům vynadal. Včera už předstoupil před tým s klidem.

„Hráči si ve středu udělali sezení, na němž rozebírali příčiny trapného výkonu. Mluvil jsem s těmi nejzkušenějšími, uvědomují si, že hra bez nasazení k úspěchu nepovede,“ poznamenal Pavel Hoftych.

Své řekl fotbalistům před dopoledním tréninkem i ředitel klubu Minář. „To nebyl výkon ligového mužstva. Je plně v kompetenci trenérů, jaká opatření udělají, aby se to neopakovalo,“ pravil Ladislav Minář.

K pokutám ani vyřazení některých hříšníků z kádru Hoftych nesáhl. Ale už včera hráči pykali. Místo odpoledního volna totiž museli sledovat záznam ze středečního utkání.

„Musejí si uvědomit, že se mají chovat jako profesionálové. Chci, aby si vážili podmínek, které jim klub vytváří. Budeme spolu trávit víc času než doposud,“ řekl kouč. „Mužstvo ale nezatracuji, jsme přece na stejné lodi. Věřím, že si z toho všichni vezmou ponaučení a do ligy vstoupíme s úplně jiným přístupem,“ doufá.

Před startem soutěže Zlín odehraje už jen jeden zápas, zítra od 19 hodin nastoupí na hřišti druholigového Slovácka.