„Dostal jsem šanci, tak se snažím prosadit. Ani jsem nečekal, že budu tolik hrávat. Chci dávat góly, to se sice poslední dobu moc nedaří, ale snad budu mít důvěru trenéra i v dalších zápasech,“ přeje si Zajíc.

Další ligový duel hraje Slovácko v nedělním podvečeru na teplických Stínadlech. Severočechům se na jaře daří. Patří mezi trojku nejlepších mančaftů v lize, mají vyvážený tým, jsou v laufu a atakují pohárové příčky.

„Teplice mají fazonu. Na druhou stranu je jasné, že po dvou prohrách chceme uspět, nejlépe za tři body. Ale hlavně musíme dát nějakou branku, od toho se bude zápas odvíjet,“ plánuje nejlepší střelec Slovácka, který se v uplynulém kole proti lídru tabulky příliš neprosadil.

Zdroj: Youtube

„Strašně těžký zápas, Slavia má vysoké a důrazné stopery, řekl bych, že nejlepší v lize. Nadřeli jsme se a nebyla z toho žádná branka. Bylo těžké se prosadit, ale pokud chci dávat góly, tak se musím prosadit i v takových zápasech,“ dobře ví 20letý odchovanec klubu.

Soudný fanoušek musí vidět, že Tomáš Zajíc je bojovník k pohledání, i když se mu pokaždé nedaří podle jeho představ. „Má technické nedostatky, ale je to bojovný typ hráče. Vím, že když ho pošlu na hřiště, tak tam nechá srdce,“ řekl na jeho adresu kouč Stanislav Levý.

Schází mu hlavně klid při zakončení, ale neproměněné příležitosti si příliš nevyčítá. „Pokud bych ty šance využil, tak jsem mohl dát minimálně o pět branek víc, ale zpátky už se nedívám. To by bylo špatné na psychiku, do každého zápasu jdu s čistou hlavou,“ přiznává.

Do konce letošního ročníku schází pět zápasů. První dva ligové mančafty má Slovácko za sebou. Koho favorizuje na mistrovský titul Tomáš Zajíc? „Těžko říct, ale Slavia má podle mě lepší tým. Osobně je mi jedno, kdo získá titul, ale po tom, co předvedl proti nám letec Zeman, tak titul přeji slávistům,“ naráží Zajíc na nafilmovanou penaltu Plzně proti Slovácku.

V březnovém reprezentačním termínu si Tomáš Zajíc vůbec poprvé v kariéře vyzkoušel národní dres. Od trenéra dvacítky Karla Krejčího přišla pozvánka na soustředění do Španělska.

„Odehrál jsem tam dva přípravné zápasy. Proti Dánsku jsem nastoupil v základu, prohráli jsme 2:1. Do druhého utkání proti Švédům jsem naskočil do druhého poločasu. Dostali jsme čtyři branky, ale soupeř byl o rok starší, hrál s týmem U21. V tom zápase jsem spálil jednu tutovku. Oba soupeři nás přehrávali a byli o třídu lepší,“ sportovně přiznal forvard Slovácka a reprezentace.

Reprezentaci U20 čeká letos na podzim soutěž, která se jmenuje Elitní liga U20. Je určena pro osm vybraných zemí, včetně Česka. Přidá Tomáš Zajíc další reprezentační starty? „To v této chvíli vůbec neřeším. Snažím se odvádět kvalitní výkony v klubu, když přijde pozvánka, tak budu jenom rád,“ říká na závěr mladík, který začínal s fotbalem ve Velké nad Veličkou.