V přípravě jste nevynechal ani jediné utkání, které bylo nejvydařenější?

Asi proti anglickému West Hamu United. Byl zážitek zahrát si proti takovému týmu. Všichni jsme si to užili, hlavně ten obrat v závěru. Ale ta sláva ve fotbale trvá chvíli, druhý den už si to nikdo nepamatuje. Pro nás je důležité připravit se pořádně na ligu. West Ham byl jenom krásný zážitek.

Vy jste v tom zápase měl 
i jednu asistenci…

Je to tak, měl jsem podíl na prvním gólu. Kopal jsem roh, měl jsem za úkol nasměrovat míč na první tyč – vyšlo to parádně, Eldar to krásně trefil.

Slovácko začíná zítra ligu na Spartě. Budete v sestavě?

Tak to je spíše otázka pro trenéra, teď vám nemůžu říct, jestli dostanu šanci. Dostat se do ligy je dlouhá cesta a já jsem teprve na začátku. Pro mě je hlavní pracovat na tréninku na sto deset procent, potom se uvidí.

Cítíte po vaší vydařené přípravě, že by ta šance mohla přijít?

Samozřejmě, v hlavě to mám. Je tam možnost, že bych nastoupil. Byla by to parádní premiéra v české lize. Byl bych za to moc šťastný.

Co bude důležité pro úspěch na Spartě?

Nebát se a hrát odvážně. V přípravě jsme si s West Hamem a Uralem dokázali, že se dá hrát s každým. Podobným stylem musíme hrát i na Spartě, ale bude to hrozně těžké utkání. Bude to první ligový zápas, vstup do soutěže je vždycky důležitý.

Říkáte nebát se. Na Spartě bude deset tisíc lidí, bude to vaše první ligové utkání. Míváte trému před důležitými zápasy?

Když se jde na hřiště, tak trošku cítím nervozitu. 
V průběhu zápasu to ze mě spadne. Vnímám jenom to, co se děje na hřišti, co je 
v hledišti, to jde mimo mě. Snažím se soustředit na utkání, to je nejdůležitější věc. Beru každý zápas stejně.

Pojedou na zápas vaši rodiče?

Ano, pojedou. Nějaká část rodiny se tam chystá.

Je vaše rodina i ministr dopravy Dan Ťok, nebo je to jenom shoda jmen?

Ano, je to rodina, je to můj strýc.

Je fotbalový fanoušek?

To nevím. Myslím si, že má svých starostí dost, na fotbal asi čas nemá.

Jaký je váš nejoblíbenější post v sestavě?

Jsem levák, nastupuji v záloze, můžu hrát v defenzivě nebo i v ofenzivě. Lépe se ale cítím na útočném postu.

Kde jste začínal s fotbalem?

V sedmi letech ve Veselí nad Moravou, odkud pocházím. Už po půl roce jsem se stěhoval do Hradiště, na jednom přípravném turnaji si mě vytáhli trenéři. Ve Slovácku jsem prošel všechny věkové kategorie.

Poprvé si vás do přípravy vytáhl v zimě trenér Habanec. Teď vás vede kouč Levý. Vidíte rozdíl mezi oběma trenéry?

Každý má svoje. Myslím si, že ta příprava pod trenérem Levým byla podobná, dá se říct, že srovnatelná. Oba jsou kvalitní trenéři, to musím zdůraznit.

Jaké jsou vaše fotbalové cíle?

Propracovat se do základní sestavy Slovácka a získat další zkušenosti. V budoucnu bych se chtěl v kariéře posunout dál. Chtěl by si zahrát kvalitní evropskou soutěž.

A co se týká mládežnické reprezentace?

Zatím jsem odehrál jenom pár zápasů v devatenáctce. Rok jsem marodil se zády, měl jsem vyhřezlou plotýnku, byl jsem na operaci, ale už je všechno v pořádku. Důležité bude nastupovat pravidelně v klubu.

TOMÁŠ ŤOK OČIMA TRENÉRA STANISLAVA LEVÉHO:
„Tomáše jsme vytáhli z juniorky na základě jeho výkonů a doporučení z minulé sezony. Ukázalo se, že je použitelný na více postech. O šanci zůstat v kádru nebo se dokonce dostat do základní sestavy se úspěšně pral v přípravě celých šest týdnů. Nevylučuji, že má šanci naskočit do základní sestavy na Spartě, ale v jeho případě ještě nejsem definitivně rozhodnutý."