Svěřencům trenéra Stanislav levého se postaví slavný anglický klub West Ham United FC. Pro klub z východní části Londýna to bude jedna ze závěrečných zkoušek před startem do Evropské ligy.

Na „Kladiváře, jak se anglickému týmu přezdívá, čeká ve třetím předkole buď běloruský Šachťar Soligorsk nebo slovinský NK Domžale.

„Soustředění slouží k tomu, abychom se na úvodní zápas připravili co možná nejlépe. Hráči musí plnit všechny úkoly na sto dvacet procent," řekl pro klubové stránky chorvatský kouč Slaven Bilič.

West Hamu United má ve svém středu i obrovskou mega star z nedávno skončeného evropské šampionátu. Je jím Dimitri Payet. Francouzský fotbalista zažil skvělou sezónu. V barvách West Hamu zářil v anglické Premier League, vstřelil dvanáct branek a třináct jich připravil.

V londýnském klubu byl zvolen hráčem roku a poté odjel na Euro v rodné Francii. I tam zazářil, vstřelil tři branky a jedinou kaňkou na celém turnaji byla prohra ve finále s Portugalskem.

Zájem velkoklubů napříč Evropou byl velký, ale v následující sezoně bude znovu oblékat dres Kladivářů.

„Hodně jsem slyšel o tom zájmu a jsem opravdu polichocen. Nicméně miluji West Ham. Máme za sebou fantastickou sezónu a já se nemohu dočkat, až si zahraji na novém Olympijském stadionu. Na sto procent zůstávám ve West Hamu, miluji ten klub. Toto můžu říct všem fanouškům," uvedl Payet pro The Guardian.

Nezvyklou kvalitou soupeře je potěšený i kouč Slovácka Stanislav Levý.

„Čeká nás mimořádná konfrontace, bude to nejsilnější mančaft v dosavadním průběhu přípravy. Osobně se na ten zápas velice těším, i když vím, že nás čeká mimořádná kvalita," říká Levý.

„ Je to pro nás výjimečná událost utkat se s týmem, který hraje Premier League," doplňuje trenéra ředitel klubu Vladimír Krejčí.

Zápas proti West Ham United se odehraje v rakouském městečku Rohrbach an der Lafnitz dnes. Výkop je v 18 hodin.