Všechny trumfy drží v rukou vedení klubu, které do konce května může na hráče uplatnit opci. Všechny indicie však naznačují, že si fotbalový bavič bude muset hledat nové angažmá.

Ani včerejší den nevnesl do sledovaného případu více světla. „Jednáme každý den. Ale nejen o Švancarovi, jsou tady i další hráči, kterým končí smlouva. Všechno oznámíme v úterý na tiskové konferenci,“ nechal se slyšet Miroslav Soukup, sportovní manažer a trenér v jedné osobě.

Gambrinus liga má sice před sebou ještě poslední kolo, to už však skoro nikoho nezajímá. O držiteli titulu i o sestupujících je rozhodnuto, myšlenky všech již směřují k příští sezoně.

Utkání Slovácka v Teplicích mohlo být pro Petra Švancaru možná posledním v hradišťském dresu, jenže ani do něj vyhlášený hračička zřejmě nezasáhne. Není to však z důvodu, že by ho už Miroslav Soukup definitivně odepsal. Na vině je zranění.

„Petr se na středečním tréninku, když jsme pilovali střelbu, chytil za stehno. Vyšetření sice žádnou trhlinu ve svalu naštěstí neodhalilo, dostal ale klid,“ uvedl Soukup. „Uvidíme, jak na tom bude, pokud by však měl hrát v Teplicích, musel by absolvovat páteční předzápasový trénink. Dnes měl na programu rehabilitaci a posilovnu.“

Utkání na severu Čech stoprocentně nestihne Jiří Perůtka. Ten si ve stejný den jako Švancara poranil nohu, kterou dostal na čtyři týdny do dlahy. „Kopl do Szmekovy podrážky tak nešťastně, že si úplně vykloubil palec. Zdravý bude až na začátku přípravy na novou sezonu,“ prozradil další nepříjemnou zprávu Soukup.