„Jestli mně dovolíte, tak já bych chtěl především poděkovat traumatickému a chirurgickému oddělení nemocnice ve Zlíně a našemu maséru Radku Smolčákovi. Co ti frajeři pro mě udělali, abych mohl nastoupit, je něco neskutečného. Klobouk dolů před nimi,“ začal domácí útočník svůj téměř obvyklý monolog a přešel k hodnocení zápasu.

„V prvním poločase jsem si nadával, proč do toho vůbec lezeš, ty blbe. Celá moje hra byla taková nemastná-neslaná, centry tam chodily na nikoho, ale do poločasu byly naše akce mrtvé od všech,“ kritizoval výkon mužstva v prvním poločase Švancara.

Po obrátce přišlo na hřiště docela jiné Slovácko, jako vyměněný byl také útočník Petr Švancara.

„Nebudeme říkat, že první půlka byla dobrá. Je jasné, že všichni lidi nás po poločase pasovali na jasného sestupujícího. Neměli jsme jedinou šanci a v kabině jsme si to vyříkali. A nebyly to rozhodně žádné fráze. Na druhou stranu musíme říct, že Boleslav byla vynikající. Nevzpomínám si, že by tady hrál někdo lepší fotbal. Takový Sylvestre – já se divím, co ten frajer v naší lize vůbec dělá. Kúdela také hodně zlobil, hlavně jeho střely z dálky byly strašně nebezpečné,“ pěl slova chvály na hostující mužstvo domácí střelec.

Tři minuty po poločase se ale mohli radovat domácí. Právě po jeho akci se ale nedokázal ze slibné gólové pozice prosadit Martin Kuncl. Po zápase mu jeho nahrávající spoluhráč určil trest za neproměněnou šanci.

„To si vyříkáme ještě v autě,. Hned jak vyjedeme za Hradiště, tak bere plnou nádrž. Je to neskutečné, že ten Ukrajinec (Kuncl – pozn. aut.) to nedal,“ kritizoval se smíchem Švancara svého spolucestujícího, se kterým dojíždí do Uherského Hradiště z Brna.

Pět minut před koncem zápasu byl Petr Švancara vystřídaný. U lavičky domácích se okamžitě pustil do debaty s jedním fanouškem, který seděl těsně nad střídačkou Slovácka.

„Jestli to udržíme, tak ti slibuji, že se v té dacii projedu,“ hlásil směrem do hlediště. Po zápase potom neobvyklou sázku vysvětloval.

„Na zápase byl můj kamarád, který je majitel autosalonu Dacia v Brně. Já mu pořád říkám, že se mně ty auta vůbec nelíbí a na dálku jsem ho takto hecoval. Teď to musím splnit, pojedu v dacii přes celé Brno. Ještě to nějak probereme, ale hlavně se předtím musíme zachránit. Dnes to byl dobrý krok, ale rozhodnuto ještě zdaleka není,“ dobře ví idol domácích fanoušků.

Přestože vítězný gól vstřelil Václav Ondřejka, jasně největší hvězdou zápasu byl gólman Miroslav Filipko. Velkou pochavlu si vysloužil od trenéra Miroslava Soukupa, po zápase jeho jméno dlouho vyvolávali i fanoušci. Právem. Nebýt jeho zákroků, trčelo by Slovácko dál na sestupové pozici.

Sám brankář ale na sobě nějakou velkou radost ze svého výkonu příliš znát nedal. Mluvil s obvyklou až přílišnou skromností.

„Jsem tam na to, abych chytil něco navíc a výroky trenéra mně nepřísluší komentovat. Zažil jsem už i složitější zápasy a nepřikládal bych mému výkonu až takovou váhu. Sami víte, jaká je situace v tabulce. My hrajeme o všechno. Kdybychom dostali první branku, tak dotahovat ten náskok by bylo hodně složité. Situace je v této chvíli pro nás stále stejná, do konce schází tři kola, ale já pevně věřím, že ligu tady zachráníme,“ řekl přesvědčivě domácí brankář Filipko.