HAVŘICE – DRSLAVICE 0:3 (0:1)

Domácí případnou výhrou ještě mohli rivalovi zkomplikovat cestu za prvenstvím, to se ale nestalo. Nezačali sice špatně, ale jejich vedoucí gól kvůli ofsajdu neplatil. Vzápětí už se skóre měnilo, ke smutku domácích příznivců to ale měl krásnou ranou šibenice na svědomí hostující Vystrčil. Od té chvíle hosté na hřišti dominovali, jenže druhý gól nepřicházel. Když však Havřice krátce po přestávce neproměnili dvě slibné šance, zpečetili Ivo a Jan Machálkovi výhru Drslavic.

Branky: 8. Vystrčil, 53. z pen. I. Machálek, 74. J. Machálek. Rozhodčí: Bednář. Diváků: 150. Havřice: T. Rachůnek I – T. Rachůnek II, Klusák, Buráň, Doležálek (46. L. Maršálek), Slavětínský (46. Crla), Janíček (73. J. Bania), M. Maršálek, Masařík, Franc, Moštěk. Trenér: Zámečník. Drslavice: M. Hroch – Zemánek, V. Hroch, Máčala (78. P. Přecechtěl ml.), Vidrman, I. Machálek, Orlovský, J. Machálek, Vystrčil (82. Švajda), Mikulinec (70. Pijáček), Kňazeje. Trenér: P. Přecechtěl st.

DOLNÍ NĚMČÍ B – SLAVKOV 1:0 (1:0)

Duel sousedů v tabulce i na mapě přinesl zajímavou podívanou, kterou ale okořenil pouze jediný gól. Ten měl na svědomí domácí Vít Ježek, který tak zpříjemnil domácím fanouškům hodovou neděli.

Branky: 28. Vít Ježek. Rozhodčí: Bednář. Diváků: 220. D. Němčí B: Bobčík – T. Stojaspal, M. Pochylý, Míšek (63. Juřenčák), Václav Ježek, Salát (59. Krchňáček), Tinka, Vít Ježek, K. Daněk (82. Mahdal), M. Stojaspal, Světinský (90. Pastorek). Trenér: M. Pochylý. Slavkov: Pochylý – Halík, Zimčík, Plšek (63. Píštěk), Rožnovský, Polášek, Šimek, Stojaspal, Jankůj, Peter, Chovanec. Trenér: Mančík.

ŠUMICE – BÍLOVICE 7:2 (3:2)

Favorit podcenil úvod zápasu a do vedení tak šli nečekaně hosté, když Fojtík přesně zakončil rychlý protiútok. Inkasovaná branka ale domácí probrala a do půlhodiny svítil na ukazateli stav 3:1. Hosté ovšem nesložili zbraně a do přestávky snížil na rozdíl jediné branky z penalty Dujka. Po obrátce už však na hřišti dominovali domácí a Bílovice, které dohrávaly bez vyloučeného Zlámala, nakonec odjely domů s debaklem.

Branky: 31., 72. a 81. I. Pilka, 16. a 51. Žampach, 18. Kelíšek, 88. z pen. Zálešák – 9. Fojtík, 40. z pen. Dujka. Rozhodčí: Fišera. Diváků: 150. ČK: 73. Zlámal (Bílovice). Šumice: Jiřík – I. Pilka, T. Ondřej, Mach, Kunovský, Kelíšek (80. Zálešák), Šmíd (62. Valášek), Žampach, V. Ondřej, Hřib (80. Lekeš), S. Pilka. Trenér: Zicha. Bílovice: Hrňa – Raichel, J. Dujka, Fojtík (66. Pravdík), Morava, E. Semela, Zlámal, Bližňák, Sedlář, P. Gajdošík, Hanák (61. Matějík). Trenér: Kukla.

BÁNOV – UHERSKÝ OSTROH 1:2 (1:0)

Fotbalisté Bánova prohráli čtvrtý z pěti jarních zápasů a začínají hazardovat se záchranou v soutěži. Proti Ostrohu sice nezačali špatně a po hezkém obstřelu Veleckého vedli. Jenže po změně stran nakopl hosty vyrovnávací gól z kopačky střídajícího Stránského, převzali iniciativu a v 73. minutě dokonali obrat.

Branky: 30. Velecký – 55. Stránský, 73. Pavlas. Rozhodčí: Vlašic. Diváků: 62. Bánov: Goroš – Suchánek, L. Mahdal, P. Mahdalíček, L. Polanský, D. Mahdal, Vaňhara (30. T. Polanský), Velecký, Polák, Guryča, Lux (75. Dalajka, 86. Szymurda). Trenér: Kopeček. Uh. Ostroh: Hudeček – Čápek, Pavlas, Nováček, Ondroušek, T. Mrkva, F. Kovařík (65. Kučera), Durna, Jurčeka (15. Stránský, 90. Galuška), Procházka (46. Šlapák), M. Kovařík. Trenér: neuveden.

ZLÁMANEC – NEZDENICE 1:0 (0:0)

Zlámanec si nemohl dovolit doma s posledním celkem tabulky ztratit, dlouho to ale vypadalo, že si oba celky rozdělí po bodu. Zápas bez šancí nakonec rozhodla až poslední minuta, kdy rozhodl o vítězství domácích mladíček Petr Dobrovský.

Branky: 90. P. Dobrovský. Rozhodčí: Polášek. Diváků: 100. Zlámanec: B. Křen –Koželuh, Sadil, Mimránek, Blaško, M. Dobrovský, Klučka (65. M. Křen), Šurmánek, P. Dobrovský, Smolka, Machala. Trenér: Maquete. Nezdenice: Juriga – Uličník, Kalina, J. Kociňák, L. Kolínek, Sviták, L. Floreš, T. Kociňák, Šašinka, Salvet, Gabrhel. Trenér: P. Floreš.

SUŠICE – HLUK B 3:3 (2:0)

Záchranářský souboj přinesl urputný fotbal, bylo cítit, že ani jeden celek nechce udělat chybu. Domácí nakročili k důležité výhře před koncem poločasu. Nejprve se trefil Michal Mikulík a chvíli před přestávkou z trestného kopu i Lahola. A když v 73. minutě zvýšil Šur už na 3:0, zdálo se, že Sušice mohou slavit. Jenže hosté využili chvilkového usnutí na vavřínech a v rozmezí dvou minut snížili na rozdíl jediné branky. Kalich hořkosti domácí dopili do dna v 87. minutě, kdy rozhodl o dělbě bodů Engler.

Branky: 38. Mikulík, 44. Lahola, 73. Šur – 75. Hrdina, 77. Miroš, 87. Engler. Rozhodčí: Mikulka. Diváků: 85. Sušice: Lašák – Janošek, J. Šlechta, Šur, Hastík, Martin Mikulík (7. Omachlík), A. Hejda (66. Novák), Fojtášek, Michal Mikulík, Lahola, Horňák. Trenér: S. Šlechta. Hluk B: Šumbera – Miroš, Straka, Chytil, Abrhám, Hrdina, Janča, Engler, E. Loutocký, Minařík, Kryl (66. Sabo). Trenér: L. Loutocký.

1. Drslavice A 18 15 1 2 62:19 46
2. Šumice 17 10 5 2 61:25 35
3. Jarošov 17 10 1 6 55:33 31
4. Uh. Ostroh A 17 9 4 4 48:34 31
5. Havřice 18 8 5 5 44:40 29
6. D. Němčí B 17 8 0 9 34:51 24
7. Slavkov 17 7 2 8 23:22 23
8. Zlámanec 17 6 2 9 41:45 20