Tým pod trenérem Michalem Kordulou ještě nezvítězil, přesto poraženecká nálada není na místě.

Fotbalisté Slovácka si uvědomují vážnost situace, do Teplic se jedou porvat o důležité body. I když Stínadla v letošním ročníku žádný z týmů nevyloupil, Moravané se pokusí Severočechy zaskočit a okrást.

„Cesta za body vede přes disciplinovaný, sebevědomý a odvážný výkon,“ ví hostující trenér Michal Kordula.

Nejmladší kouč v lize mužstvu i po sérii nezdarů věří. Sestavu ani taktiku od předcházejících venkovních duelů příliš měnit nebude.

„I v Teplicích chceme praktikovat naši hru. Určitě tam nezalezeme a nebudeme chtít pouze bránit. Naopak, budeme se snažit držet balon, kombinovat a být nebezpeční směrem dopředu,“ říká Kordula.

Největší problém: koncovka

I když Slovácko naposledy podlehlo Slavii jasně 0:3, obranná hra ho tolik netrápí. Největším problémem celku z Uherského Hradiště je koncovka. Dvanáctý tým ligy na podzim nastřílel pouhých devět branek. Horší je pouze Brno.

„O gólech máme zakázáno se bavit. S kluky je vůbec neřešíme,“ tvrdí Kordula.

Ratíškovický rodák bude i v Teplicích spoléhat na mladého útočníka Zajíce. Člen reprezentační jednadvacítky se letos trefil pětkrát. Zbytek mužstva se podělil o čtyři branky.

„Bylo by ale chybou zaměřovat se pouze na jednoho hráče,“ ví teplický stoper Michal Jeřábek.

„Slovácko má v sestavě šikovné hráče hlavně na krajích. Machalík s Navrátilem jsou hodně pohybliví,“ upozorňuje Jeřábek.

Severočeši patří k ofenzivně laděným celkům. Také hlavní teplickou zbraní jsou dravá a zkušená křídla Fillo s Rezkem, na hrotu je nebezpečný Vaněček. „Víme, na koho si máme dát pozor,“ říká Kordula.

Čtyřicetiletý trenér může na Stínadlech počítat s mazákem Šumulikoskim. Zkušený Makedonec proti Slavii stál kvůli čtyřem žlutým kartám. Zkušenosti kapitána se budou mladému mančaftu v těžké bitvě náramně hodit.

Slovácko by chtělo na severu Čech navázat na jarní zápas, ve kterém remizovali 2:2. Skláři tehdy nepřišli pouze o poháry, ale hlavně o Jakuba Horu. Šikovný fotbalista se vážně zranil a od té doby je na marodce.

„Zápasy se Slováckem jsou vždy nepříjemné a hodně bolí. Abychom uspěli, musíme dát první gól a vzadu udržet nulu,“ uvedl na klubovém webu Jeřábek.

Vyhrávat osobní souboje

Ani Alex Král, který si před týdnem v Olomouci vyzkoušel post ofenzivního záložníka, nepovažuje Slovácko ze snadného soka.

„Soupeř nemá bod bodů. Asi i proto to bude chtít u nás zjednodušit. Myslím, že nás čeká nakopávání balónů a záběhy za naše záda. Věřím, že to zvládneme,“ prohlásil Král.

Slovácko patří k nejméně oblíbeným teplickým protivníkům, což ukázal nejen poslední vzájemný duel, ale i další předchozí střetnutí.

Severočeši se do minulosti nedívají. Před vlastním publikem chtějí navázat na povedené duely s Libercem, Jihlavou, Karvinou nebo Duklou.

„Musíme zápas zvládnout a doma vyhrát,“ uvědomuje si Jeřábek. „Receptem na vítězství bude vyhrávat osobní souboje,“ soudí Král.

Utkání 13. kola HET ligy se Na Stínadlech hraje v sobotu od patnácti hodin.